Weekendowi nietrzeźwi

alkometr a2.0

alkometr a2.0W ręce gołdapskich policjantów wpadli dwaj nietrzeźwi kierujący. 32-letnin Kamil B. kierował jednośladem mając prawie 2,5 promila, natomiast 35-letni Kamil M. mając 1,7 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę audi, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie będą tłumaczyć się w sądzie.

W sobotę 5 kwietnia około godziny 19.00 w Baniach Mazurskich policjanci wydziału ruchu drogowego zauważyli jadącego  rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. W związku z podejrzeniem, że kierujący może być nietrzeźwy, funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Po zbadaniu okazało się, że 32-letni mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwemu cykliście grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź kara aresztu.

 

 

Dzień później w niedzielę (6 kwietnia) około 20:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów w Grabowie. Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący osobowym audi Kamil M. z nieznanych przyczyn przekroczył oś jezdni i zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu doprowadził do zderzenia bocznego z prawidłowo jadącym audi 80, następnie zbiegł. Mimo tego, że mężczyzna nie zatrzymał się tylko odjechał z miejsca zdarzenia, został on rozpoznany przez świadka i zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 1,7 promila alkoholu. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły