Szesnastolatek „pożyczył” auto rodziców

kontrola drogowki

kontrola drogowkiSąd Rodzinny i Nieletnich zostanie powiadomiony o zachowaniu 16-letniego Piotra K., mieszkańca powiatu gołdapskiego, który bez wiedzy rodziców „pożyczył” ich terenowe auto i wraz z kolegami wybrał się na nocną przejażdżkę.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w jednej z miejscowości na terenie gminy Dubeninki. Oficer dyżurny gołdapskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że 16-letni Piotr K. z własnej posesji zabrał zaparkowanego terenowego daewoo Musso należącego do rodziców, po czym wraz z kolegami wybrał się nim na przejażdżkę po powiecie gołdapskim. Sprawą zajęli się policjanci, którzy natychmiast wszczęli poszukiwania nastolatka i samochodu.

Ostatecznie kilkanaście godzin później nastolatek odnalazł się w domu u swojego kolegi w pobliskiej miejscowości. Dobrowolnie oddał kluczyki matce oraz wskazał miejsce porzucenia pojazdu.

Materiały sporządzone przez funkcjonariuszy zostaną niezwłocznie przekazane sądowi dla nieletnich, który zdecyduje o konsekwencjach dla 16-latka. (Red. KPP)


Aktualności

Powiązane artykuły