Uczą tolerancji wobec ludzi innych ras i narodowości

akcja_1

akcja_1Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego chętnie włącza się w akcje społeczne. Tak jest i tym razem. Przygotowania do akcji Historia Misia „Nie bij mnie – kochaj mnie” trwają już dwa tygodnie, postanowiliśmy ją połączyć ze szkolną akcją „Świat bez przemocy”. Gromadzimy misie, bandażujemy i opatrujemy plakietką: „Nie bij mnie – kochaj mnie”.

W szkole organizowane są spotkania, na których przypomina się uczniom, jakie zachowania wobec innych mają znamiona przemocy. Poprzez zabawy dramowe dzieci uświadamiają sobie, co czuje osoba pokrzywdzona. Dowiadują się , co robić w sytuacjach trudnych, gdzie zgłosić się po pomoc.

W akcję zaangażowani są wszyscy uczniowie i wychowawcy. Każda klasa przygotowuje plakaty, które będą promowały akcję. W środę, 9 kwietnia, klasy 0-III obejrzały przedstawienie profilaktyczne Teatru Kurtyna z Krakowa pt. „Dzieci całego świata”. Tematem spektaklu była tolerancja wobec ludzi innych ras i narodowości. 16 kwietnia misie z plakietkami rozniesiemy na terenie całego miasta. Mamy nadzieję, że zwróci to uwagę na problem przemocy wokół nas, spotka się z przychylnością Państwa i sprawi, że Świat stanie się choć trochę lepszy.

Helena Galińska i Anna Budzińska


Aktualności

Powiązane artykuły