Trwa policyjna kampania „Kieruj się rozsądkiem”

Wypadki drogowe i ich konsekwencje pozostają jednym z najpoważniejszych problemów społecznych w Polsce. W ich następstwie, w ciągu ostatnich 20 lat życie straciło ponad 114 tyś. osób, a blisko 1,3 mln zostało rannych (nieco ponad mniej ogólnej liczby mieszkańców województwa warmińsko- mazurskiego). Niezmiernie dużą grupę pośród ofiar wypadków stanowią osoby powyżej 60 roku życia.

„Kieruj się rozsądkiem” to kampania społeczna adresowana przede wszystkim do osób starszych, w wieku powyżej 60 lat oraz motocyklistów i pieszych. Policjanci w ramach kampanii zachęcają wszystkich użytkowników dróg do prawidłowych zachowań na drodze, okazywania większej życzliwości, powstrzymywania się od agresji i przestrzegania przepisów prawa.

W ramach trwającej akcji gołdapscy policjanci będą zachęcać seniorów, motocyklistów oraz pieszych z powiatu gołdapskiego do poświęcenia większej uwagi i dbałości o własne bezpieczeństwo na drodze. Edukacja kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego ma przede wszystkim aktywizować wszystkich do bardziej odpowiedzialnego korzystania z dróg. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły