Młodzież zapobiega pożarom

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi, 4 kwietnia, odbyły się powiatowe eliminacje XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. W sumie do udziału w turnieju zgłosiło się 43 uczestników, którzy wcześniej wzięli udział w wewnętrznych eliminacjach w swoich szkołach.

Wyniki – szkoły podstawowe

  1. Aleksandra Misiewicz           – Szkoła Podstawowa w Pogorzeli
  2. Dominik Kuzyk                    – Zespół Placówek Oświatowych w  Baniach Mazurskich
  3. Kamila Pińczak                     – Zespół Placówek Oświatowych w  Baniach Mazurskich

Wyniki – szkoły gimnazjalne

  1. 1.    Wioleta Aftyka                      – Zespół Placówek Oświatowych w  Baniach Mazurskich
  2. 2.    Monika Misiewicz                 – Gimnazjum Nr 1 w Gołdapi
  3. 3.    Ewelina Tyma                                    – Zespół Placówek Oświatowych w  Baniach Mazurskich

wyniki – szkoły ponadgimnazjalne

  1. Joanna Klaus                         – Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi
  2. Ula Zachariasz                       – Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi
  3. Urszula Galińska                   – Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi

Osoby, które zajęły miejsca od I do III otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy (I i II miejsca tablety multimedialne z klawiaturą, III wysokiej klasy słuchawki przewodowe oraz autonomiczne czujki dymu). Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, podziękowania za uczestnictwo.

Sponsorami nagród byli: gmina Gołdap, gmina Banie Mazurskie, gmina Dubeninki, PHUP PALWOD Ryszard Pawlukanis i Zakład Ogólnobudowlany Słowikowscy. Organizatorami turnieju byli: KP PSP w Gołdapi, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gołdapi.

Miłym akcentem podczas tegorocznego turnieju była obecność Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie st. bryg. Mirosława Ruteckiego. Komendant Wojewódzki spotkał się z dziećmi i młodzieżą, podziękował za udział oraz zachęcał do podjęcia w przyszłości służby w Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto Komendant Wojewódzki ufundował pamiątkowe puchary dla szkół, które zajęły pierwsze miejsca w 3 kategoriach wiekowych.

Aleksandra Misiewicz, Wioleta Aftyka i Joanna Klaus będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się 29 kwietnia w Elblągu.

/tekst: kpt. Kamil Pawlukanis, zdjęcia: Karolina Toczyłowska – Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP/


Aktualności

Powiązane artykuły