Jechał całą szerokością chodnika

alkometr a2.0

alkometr a2.0Policjanci z Gołdapi zatrzymali Jerzego R., który kierował rowerem mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna posiada już prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów do 2016 roku.

Wczoraj około 16.15 policjanci ogniwa patrolowo–interwencyjnego z gołdapskiej komendy patrolując ul. Wojska Polskiego zauważyli rowerzystę jadącego całą szerokością chodnika. Styl jazdy kierującego jednośladem wzbudził ich podejrzenie co do stanu trzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli.

Szybko okazało się, że Jerzy R. jest nietrzeźwy, miał blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 58 – latek posiada już prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów za jazdę po alkoholu.

Teraz 58-letni mieszkaniec Gołdapi odpowie nie tylko za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości ale również za złamanie zakazu sądowego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły