logo_wmzpn

logo_wmzpnKomunikat z posiedzenia Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. W załączniku regulamin rozgrywek.

Najważniejsze sprawy procedowane przez Zarząd:

1. Przyjęcie regulaminów rozgrywek na sezon 2014/15

2. Lokalizacja Finału Wojewódzkiego Pucharu Polski

3. Powołanie nowego obserwatora

 

Ad.1

Zarząd przyjął regulaminy rozgrywek na sezon 2014/15. Ważniejsze zmiany w porównaniu do tegorocznych regulaminów dotyczą następujących kwestii:

1. Z A i B klasy oprócz mistrzów poszczególnych grup do wyższej ligi awansują również wicemistrzowie. Zmiana ma uatrakcyjnić rozgrywki z klasie okręgowej oraz A i B klasie. Do tej pory z A i B klasy awansowali tylko mistrzowie poszczególnych grup.

2. Wprowadzono 20% zniżkę na opłaty za uprawnienie zawodników, gdy dokumenty zostaną złożone w Związku przynajmniej 21 dni przed rozgrywkami. Zniżka ma zachęcić do rejestracji większości zawodników z wyprzedzeniem i zostawianie na ostatnią chwilę jedynie pojedynczych spraw.

3. W rozgrywkach trampkarzy młodszych, młodzików, orlików i żaków mogą grać całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być maksymalnie do 2 lat starsze od rocznika danej kategorii wiekowej. Zmiana ma na celu popularyzację piłki nożnej kobiet, szczególnie w mniejszych ośrodkach i umożliwienie najmłodszym uprawiającym piłkę nożną dziewczętom udział w oficjalnych rozgrywkach piłkarskich.

4. W związku z pojawiającymi się między klubami sporami o wyznaczane przez gospodarzy zbyt wczesne lub zbyt późne godziny meczów w par. 31 pkt. 6-8 regulaminu zostały uregulowane kwestie najwcześniejszych możliwych godzin rozpoczęcia i najpóźniejszych godzin zakończenia meczów.

5. W rozgrywkach Pucharu Polski nie będzie rozgrywanej zazwyczaj w czerwcu rundy przedwstępnej. Pierwsze mecze rozpoczną się już po rozpoczęciu w sezonu 2014/15. W związku z tym w Pucharze Polski 2014/15 będą występować zespoły według stanu z sezonu 2014/15, a nie jak do tej pory według stanu z sezonu wcześniejszego. Wcześniejsza sytuacja powodowała, że kluby po awansie mimo gry w wyższej lidze były traktowane według regulaminu dalej jako klub ligi niższej i korzystały z przysługujących im przywilejów przy losowaniu par i ustalaniu gospodarza meczu.

6. Zgodnie z wymogiem PZPN wszyscy zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach muszą być zarejestrowani w systemie Extranet, gdyż Związek będzie w tym systemie prowadził wszystkie rozgrywki (dotyczy to również najmłodszych kategorii wiekowych, tj. Orlik i Żak). Do tej pory system Extranet nie obejmował najmłodszych kategorii wiekowych.

 

Ad.2

Zarząd podjął decyzję o lokalizacji Finału Wojewódzkiego Pucharu Polski na Stadionie Miejskim w Iławie. Mecz odbędzie się 25 czerwca 2014 roku o godz. 17:00, a jego organizatorem meczu będzie Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, które wystąpiło o przyznanie organizacji tego meczu.

 

Ad.3

Zarząd na wniosek Przewodniczącego Kolegium Sędziów powołał na obserwatora Zenona Denekę.

 

Kolejne posiedzenie Zarządu odbędzie się 26 maja 2014 roku.

regulaminy-rozgrywek-wmzpn-2014-15

Powiązane artykuły