Sukces saneczkarzy z gołdapskiego gimnazjum

W dniach od 28 lutego do 1 marca 2014 r. odbyły się, na specjalnie do tego celu wynajętym i przygotowanym stoku narciarskim Piękna Góra, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Saneczkarstwie na Torach Naturalnych GOŁDAP 2014.

Na wspomnianym stoku wytyczono i zalodzono tor saneczkowy, który w ocenie jury zawodów był jednym z lepszych obiektów tego sezonu w Polsce ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Dobrze zaprezentowali się nasi saneczkarze w kategoriach indywidualnych. Wprawdzie tytuły mistrzowskie odebrali zawodnicy KSS Beskidy Bielsko–Biała, ale wicemistrzowie, to gimnazjaliści Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi.

II miejsce – Magdalena Rozmysłowska – juniorka młodsza,

II miejsce – Mateusz Sieczkowski – junior młodszy.

W jedynkach juniorów złoty medal zdobył absolwent szkoły Damian Grzymała.

XII miejsce – Szymon Andzulewicz.

W kategorii drużyn juniorów młodszych srebrny medal zdobyli Magdalena Rozmysłowska wraz z Mateuszem Sieczkowskim, a V miejsce zajęli Magdalena Mościńskaz Kajetanem Balcerkiem.

Warto wspomnieć, że wielu gołdapskich zawodników nie mogła startować w tych zawodach, gdyż startowali dwa tygodnie temu na torach lodowych w Krynicy Zdrój w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tych zawodach w klasyfikacji klasowej Uczniowski Klub Sportowy „Łoś” zajął II miejsce.

Saneczkarze Gimnazjum nr 1 w Gołdapi startują pod trenerskim kierunkiem Mariusza Matławskiego.