Nielegalnie wycięli drzewo

kodeks_karny

kodeks_karnyPolicjanci z Gołdapi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za wycięcie i kradzież drzewa z działki leśnej należącej do gminy Banie Mazurskie. Mężczyźni wyrąbali drzewo w okolicy wsi Owczary we wspomnianej gminie. Policjanci odzyskali skradzione mienie i zwrócili je właścicielowi. Złodziejom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 6 marca około południa gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników Urzędu Gminy Banie Mazurskie, że z terenu leśnego należącego do tej gminy wycięto i skradziono sosnę, której wartość administracyjną oszacowano na kwotę 61.000 złotych.

Zajmujący się sprawą miejscowi kryminalni w porozumieniu z urzędnikami gminy szybko ustalili sprawców tego czynu. W piątek 7 marca funkcjonariusze pojechali do miejsc zamieszkania typowanych sprawców. Okazało się, że drzewo zostało wycięte 1 marca przez dwóch mieszkańców gm. Banie Mazurskie w wieku 50 i 55 lat. Na terenie pola wskazanego przez jednego z podejrzanych policjanci znaleźli wywiezione, pocięte i ukryte pod stogami siana drzewo.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty wyrębu i kradzieży drzewa i złożyli wyjaśnienia. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Nielegalnie wycięli drzewo

  1. spartakus

    A dlaczego urzędnicy z Gołdapi, odpowiedzialni za ochronę przyrody nie zawiadamiają policji gdy wycięte zostaje drzewo,gdzie jako uzasadnienie wycinki podaje się uszkodzenie lub uschnięcie drzewa w efekcie źle przeprowadzonej pielęgnacji-ogławiania,korony drzewa.Jest to naruszenie ustawy o ochronie przyrody.
    Przykładem jest np.drzewo przy przystanku w centrum ,a ostatnio drzewo ścięte przy ul. Lipowej ,przy budynku z zejściem schodami ze skarpy.We wszystkich tych przypadkach złamano prawo .Dlaczego urzędnicy milczą.A może odbywa się to za ich aprobatą?Czy Redakcja może spowodować,by ludzie odpowiedzialni za stan drzew w mieście wytłumaczyli się z tego i uzasadnili masakrę koron drzew wokół Placu Zwycięstwa

  2. Mazur

    W tym przypadku niewiedza więcej kosztuje niż złodziejstwo. W celu doinformowania nie tylko złodziei ale zwykłych porządnych ludzi przesyłam poniższy link.

    http://finanse.wp.pl/kat,1038019,title,Wyzsze-kary-za-wyciecie-drzew-bez-zezwolenia,wid,16150234,wiadomosc.html