SP Lisy wśród najlepszych

lisy_1

lisy_1W siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach spotkali się w środę uczniowie klas II i III szkół podstawowych powiatu gołdapskiego, by wziąć udział w drużynowym konkursie wiedzy o przyrodzie Polski i jej ochronie. Do zmagań w XI edycji „Łamigłówek Przyrodniczych 2014” przystąpiło 13 trzyosobowych zespołów, wśród których znalazła się drużyna „Lilii” ze Szkoły Podstawowej w Lisach.

Konkurs składał się z pięciu konkurencji, które sprawdzały wiedzę na temat roślin i zwierząt Polski, ochrony przyrody, osobliwości przyrodniczych Puszczy Rominckiej oraz ekologicznego stylu życia.

Uczniowie popisali się rozległą wiedzą, aż sześć drużyn uzyskało wynik zbliżony do maksymalnego. Wśród najlepszych znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły. „Lilie” w składzie”: Joanna Matulewicz, Aleksandra Kożak i Maciej Janczewski, zajęły IV miejsce. Zarówno zwycięzcy konkursu, jak i wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz materiały edukacyjne.

Gratulacje „Lilie”!

Ewa Szymańska-opiekun drużyny


Aktualności

Powiązane artykuły