SP 3 Gołdap drugą szkołą województwa!

sportowcy_1

sportowcy_1We wtorek 11 marca w hali Lega w Olecku odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w lekkiej atletyce szkół podstawowych i gimnazjów. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 250 uczestników i to już był duży sukces, jednocześnie dowód popularności „królowej” w szkołach Warmii i Mazur. Znakomicie wypadli na nich zawodnicy szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zajmując w klasyfikacji końcowe 2 miejsce.

Pierwszych trzech zawodników i zawodniczek w każdej konkurencji otrzymało pamiątkowe medale. Wszystkie szkoły uhonorowano dyplomami, natomiast czołową trójkę w klasyfikacji drużynowej – pucharami.

WYNIKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

60 m dziewcząt:

13 miejsce – Patrycja Szlempo SP3 Gołdap 10,25 s.

60 m chłopców:

2 miejsce – Bartosz Mikielski SP3 Gołdap 8,85 s,

6 miejsce – Kacper Romanowski SP3 Gołdap 9,17 s.

300 m dziewcząt:

5 miejsce – Dominika Kozłowska SP3 Gołdap 59,21 s,

8 miejsce – Patrycja Szlempo SP3 Gołdap 62,45 s.

300 m chłopców:

1 miejsce – Kacper Romanowski SP3 Gołdap 53,28 s,

3 miejsce – Dawid Kacprzak SP3 Gołdap 54,11 s.

600 m dziewcząt:

4miejsce. Julia Leszczyńska SP3 Gołdap 2:12,21 s.

600 m chłopców:

2 miejsce – Kacper Taudul SP3 Gołdap 2:03,03 s.

Rzut piłką lekarską dziewcząt:

7 miejsce – Anna Antolak SP3 Gołdap 6,50 m.

Rzut piłką lekarską chłopców:

6 miejsce – Bartosz Mikielski SP3 Gołdap 7,10 m.

Skok w dal z miejsca chłopców:

6 miejsce – Dawid Kacprzak SP3 Gołdap 2,09 m.

Bieg sztafetowy dziewcząt:

3 miejsce – SP3 Gołdap 2:32,17 s.

Bieg sztafetowy chłopców:

2 miejsce – SP3 Gołdap 2:16,69 s.

klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych: (dziewczęta + chłopcy)

2 miejsce – SP3 Gołdap 63 pkt (18+45).

Powiązane artykuły

11 komentarzy do “SP 3 Gołdap drugą szkołą województwa!

 1. Anonim

  Panie Tarasiewicz jak Pan to robisz siatka wygrana hala L.A. wygrana w Olecku rewelacja! Gratulacje! Miej Pan trochę litości dla Grabowa i ich klas sportowych dajcie im coś ugrać.

  1. Yh/yh

   Równie dobrze Grabowo mogło by napisać to samo bo na nartach biegowych nikt z SP3 czy gimnazjum w Goldapi nie wygrał z Grabowem ani 1. startu.

 2. qwerty

  kto wreszcie wygrał na jednym portalu piszemy że pod szyldem OSIR-u sportowcy gołdapscy wygrywają. A teraz słyszę że szkoła chce się przyklejać do sportowców z grupy lekkoatletycznej LA OSiR Gołdap. …no cóż to już nie pierwszy raz czyjeś zasługi przygarnąć do siebie. To już taka stara świecka tradycja.

 3. Obserwator

  Do gwerty: W Olecku były zawody szkolne a w Narzymiu klubowe i jest ok, To tak samo chłopaki trenują Romincie i grają w lidze jako klub w zawodach szkolnych jako uczniowie szkoły,

 4. Gołdapianka

  No cóż należy nauczyć się czytać i rozumieć tekst czytany. Bo „qwerty” piszesz o dwóch zupełnie różnych imprezach, w innym czasie i miejscu. Najpierw sprawdź dokładnie informacje. A to nie tylko zasługa p. Tarasiewicza. Jak widać na zdjęciu dzieci przygotował p. Karniłowicz. Wielkie gratulacje:)

 5. qwerty

  mam wielki szacunek do Pana Karniłowicza który ciężko pracuje. i ta sprawa jest bezsporna. również rozumiem że to były różne zawody. Zwracam tylko uwagę jak szybko przyklejamy się do sukcesów wypracowanych gdzieś a nie naprzykład bezpośrednio w szkole. Pozdrawiam

 6. Obserwator

  Przepraszam, że pominołem Dawida ale w SP3 pracuje Jeszcze P.A. Sawicki i myśle, ż e jest to ich wspólny sukces.

 7. monika taudul

  Niestety, na samych lekcjach wychowania fizycznego nie wypracuje się takiego przygotowania dziecka, aby osiągało sukces na wielu płaszczyznach; to są ciężkie, codzienne treningi, to jest ostra harówa, okupiona potem, zakwasami, kontuzjami, godzinami spędzonymi nad lekcjami które wskutek nieobecności ponieważ były zawody, trzeba nadrobić. To również nieustanne wydatki na dobre buty do siatki, buty w teren, na asfalt, na hale itd. Ktoś kto nigdy nie trenował nigdy nie powinien wypowiadać się w tym temacie, od niedawna wiem co to znaczy wysiłek i jest to baaaardzo ciężka praca. Bardzo Proszę o komentarze dla naszych sportowców, które dadzą im jeszcze więcej siły, bo i oni i trenerzy maja na celu jedno: rozsławić GOŁDAPSKICH SPORTOWCÓW, chłopaków z małego miasteczka. Pozdrawiam

 8. ups

  właśnie to o czym mówi pani monika mówi qwerty. To ciężka i droga praca RODZICÓW oraz LA OSiR Gołdap. A pierś do odznaczeń nastawia szkoła.

 9. Anonim

  A który z zawodnikow LA OSiR zajał I miejsce w Halowych Mistrzostwach Powiatu czy wojewodztwa?To nie były zawody klubowe.

 10. Obserwator

  Problem nad, którym dyskutujemy to Polski węzeł Gordyjski. Suoer, ż e dzieciaki chcą pracować,fajnie ,że część rodzicó jest zainteresowana. Nauczycielom należy stworzyć warunki do szkolenia sportowego, ponieważ na wf muszą realizować coś co nazywa się podstawa programowa co potwierdzają wpisem do dziennika a dyrektorzy to sprawdzają, jeżeli wpisze inny temat a zrobi coś innego to jest fałszerstwo. Fajnie, że są osiągnięcia a że to się zazębia szkoła, klubti rodzice,to chyba nikt na nie lekarstwa.