Siatkarze z „Trójki” najlepsi w półfinale województwa

siatkowka

siatkowkaWe wtorek, 4 marca na deskach mocno wysłużonej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie rozgrywany był Półfinał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Minisiatkówce „Czwórek”.

W turnieju półfinałowym zagrały cztery najlepsze ekipy z rejonu V i VI: SP 3 Gołdap, SP 4 Ełk, SP 6 Szczytno i SP 1 Pisz. Mecze grano systemem każdy z każdym. Jak zawsze schemat w tych rozgrywkach nakazywał rozgrywanie meczów dwoma czwórkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna czwórka zawodników co w secie drugim. Reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi w osobach: Dawid Rusak, Daniel Szlaszyński, Bartosz Mikielski, Kacper Taudul, Maciej Komarowski, Maksymilian Symko, Piotr Jabłoński, Kamil Jabłoński, Dawid Szlempo, Kacper Lange i Wojciech Kozic pod batutą Łukasza Tarasiewicza sprezentowali rywalom nawałnicę soczystych zagrań i grając dojrzałą siatkówkę wygrali z przytupem półfinał województwa. Chłopcy zdecydowanie wygrali pierwszy mecz z SP 4 Ełk 2:1 (25:6, 25:27, 15:8). W drugiej wojence siatkarze w żółtozielonych trykotach potwierdzili swoją klasę pokonując 2:1 (25:13, 11:25, 15:10) SP 6 Szczytno. W trzecim półfinałowym starciu nie pozostawili złudzeń, kto jest w doskonałej formie i zwyciężyli na luzie z SP 1 Pisz 2:0 (25:9, 25:21). Wywalczony tytuł daje automatyczną przepustkę na Finał Mistrzostw Województwa, który odbędzie się w kwietniu, być może w Gołdapi.

– Bardzo cieszy zwycięstwo i oczywiście awans – mówi trener. Rywale się postawili, zawieszając wysoko poprzeczkę. Nagrodami w mistrzostwach były puchary i dyplomy. Drużyna siatkarzy w Szczytnie była mocno wspierana również przez Waldemara Rusaka. Organizatorem półfinału było Powiatowe Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Szczytnie na czele z Jerzym Cimoszyńskim.

 

WYNIKI:

1. SP 3 Gołdap,

2. SP 6 Szczytno,

3. SP 4 Ełk,

4. SP 1 Pisz.

siatkowka

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Siatkarze z „Trójki” najlepsi w półfinale województwa

 1. Obserwator

  gratulacje!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. obserwator

  Brawo chłopaki tak trzymać, widać że SP3 siatkówką stoi, obserwuję wyniki chłopaków od jakiegoś czasu i widać jak wyróżniają się na tle swoich rówieśników w tej dyscyplinie sportowej w innych miastach naszego województwa, może naprawdę w tej drużynie są talenty których szkoda zmarnować – tutaj ukłon w stronę rodziców i trenera, powodzenia w finale!!!.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Anonim

  Kacperku L. gratulacje:))

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Prezes

  Brawo Panowie. Piłkarze ręczni trzymają za was kciuki, wiemy doskonale ile treningu potrzeba, żeby osiągnąć takie wyniki. Zapewniam wszystkich, że o tych chłopakach będzie kiedyś głośno. Muszę się jeszcze pochwalić, że Dawid Rusak był moim sąsiadem. Powodzenia.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Kibic

  Wielkie gratulacje Panowie!!! Dobrze by było, aby finał wojewódzki odbył się w Gołdapi, może odpowiednio nagłośniona impreza zainteresowałaby lokalne władze i potencjalnych sponsorów, bo co jak co ale siatkówka w SP3 to szansa na wypromowanie się naszej Gołdapi w całym kraju. Chłopaki już od jakiegoś czasu reprezentują wysoki poziom i aż dziw bierze, że jeszcze nikt ich nie wspomógł finansowo i każdy wyjazd na zawody to ciągle finansowy problem dla trenera i rodziców,

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. szacun

  Może klasy sportowe z Grabowa; które nic sobą nie reprezentują przenieść do S.P. 3?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. allo

  KIbicu, Prezesie – jacy Panowie? To chłopcy, a do panów to trzeba im jeszcze podrosnąć.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...