Siatkarze z „Trójki” najlepsi w półfinale województwa

siatkowka

siatkowkaWe wtorek, 4 marca na deskach mocno wysłużonej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie rozgrywany był Półfinał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Minisiatkówce „Czwórek”.

W turnieju półfinałowym zagrały cztery najlepsze ekipy z rejonu V i VI: SP 3 Gołdap, SP 4 Ełk, SP 6 Szczytno i SP 1 Pisz. Mecze grano systemem każdy z każdym. Jak zawsze schemat w tych rozgrywkach nakazywał rozgrywanie meczów dwoma czwórkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna czwórka zawodników co w secie drugim. Reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi w osobach: Dawid Rusak, Daniel Szlaszyński, Bartosz Mikielski, Kacper Taudul, Maciej Komarowski, Maksymilian Symko, Piotr Jabłoński, Kamil Jabłoński, Dawid Szlempo, Kacper Lange i Wojciech Kozic pod batutą Łukasza Tarasiewicza sprezentowali rywalom nawałnicę soczystych zagrań i grając dojrzałą siatkówkę wygrali z przytupem półfinał województwa. Chłopcy zdecydowanie wygrali pierwszy mecz z SP 4 Ełk 2:1 (25:6, 25:27, 15:8). W drugiej wojence siatkarze w żółtozielonych trykotach potwierdzili swoją klasę pokonując 2:1 (25:13, 11:25, 15:10) SP 6 Szczytno. W trzecim półfinałowym starciu nie pozostawili złudzeń, kto jest w doskonałej formie i zwyciężyli na luzie z SP 1 Pisz 2:0 (25:9, 25:21). Wywalczony tytuł daje automatyczną przepustkę na Finał Mistrzostw Województwa, który odbędzie się w kwietniu, być może w Gołdapi.

– Bardzo cieszy zwycięstwo i oczywiście awans – mówi trener. Rywale się postawili, zawieszając wysoko poprzeczkę. Nagrodami w mistrzostwach były puchary i dyplomy. Drużyna siatkarzy w Szczytnie była mocno wspierana również przez Waldemara Rusaka. Organizatorem półfinału było Powiatowe Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Szczytnie na czele z Jerzym Cimoszyńskim.

 

WYNIKI:

1. SP 3 Gołdap,

2. SP 6 Szczytno,

3. SP 4 Ełk,

4. SP 1 Pisz.

siatkowka

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Siatkarze z „Trójki” najlepsi w półfinale województwa

 1. Obserwator

  gratulacje!

 2. obserwator

  Brawo chłopaki tak trzymać, widać że SP3 siatkówką stoi, obserwuję wyniki chłopaków od jakiegoś czasu i widać jak wyróżniają się na tle swoich rówieśników w tej dyscyplinie sportowej w innych miastach naszego województwa, może naprawdę w tej drużynie są talenty których szkoda zmarnować – tutaj ukłon w stronę rodziców i trenera, powodzenia w finale!!!.

 3. Anonim

  Kacperku L. gratulacje:))

 4. Prezes

  Brawo Panowie. Piłkarze ręczni trzymają za was kciuki, wiemy doskonale ile treningu potrzeba, żeby osiągnąć takie wyniki. Zapewniam wszystkich, że o tych chłopakach będzie kiedyś głośno. Muszę się jeszcze pochwalić, że Dawid Rusak był moim sąsiadem. Powodzenia.

 5. Kibic

  Wielkie gratulacje Panowie!!! Dobrze by było, aby finał wojewódzki odbył się w Gołdapi, może odpowiednio nagłośniona impreza zainteresowałaby lokalne władze i potencjalnych sponsorów, bo co jak co ale siatkówka w SP3 to szansa na wypromowanie się naszej Gołdapi w całym kraju. Chłopaki już od jakiegoś czasu reprezentują wysoki poziom i aż dziw bierze, że jeszcze nikt ich nie wspomógł finansowo i każdy wyjazd na zawody to ciągle finansowy problem dla trenera i rodziców,

 6. szacun

  Może klasy sportowe z Grabowa; które nic sobą nie reprezentują przenieść do S.P. 3?

 7. allo

  KIbicu, Prezesie – jacy Panowie? To chłopcy, a do panów to trzeba im jeszcze podrosnąć.