O zwycięstwie zdecydowała dogrywka

lamiglowki_7

lamiglowki_7Jak zwykle rozległą i różnorodną wiedzą przyrodniczą popisali się uczestnicy XI edycji konkursu „Łamigłówki Przyrodnicze 2014” organizowanego przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

19 marca 2014 roku w siedzibie Parku w Żytkiejmach spotkali się uczniowie klas II i III szkół podstawowych powiatu gołdapskiego, by przystąpić do drużynowego konkursu wiedzy o przyrodzie Polski i jej ochronie. Do zmagań przystąpiło aż 13 trzyosobowych zespołów ze szkół w Galwieciach, Lisach, Pogorzeli, Żytkiejmach oraz ze szkół nr 1 i nr 2 w Gołdapi.

Na drużyny czekało pięć konkurencji sprawdzających wiedzę na temat roślin i zwierząt Polski, ochrony przyrody, osobliwości przyrodniczych Puszczy Rominckiej oraz ekologicznego stylu życia. Po każdej konkurencji zadawane było pytanie premia, za które można było uzyskać dodatkowy punkt. Drużyny świetnie poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami, o czym najlepiej świadczy fakt, że aż sześć drużyn uzyskało wynik zbliżony do maksymalnego. Drużyny te przystąpiły do dogrywki, w wyniku której wyłoniono zdobywców I, II, III, IV i V miejsca. Szósta drużyna startująca w dogrywce otrzymała wyróżnienie.

Laureatami konkursu zostali:

 

I MIEJSCE

„Krokusy”- drużyna z kl. III Szkoły Podstawowej w Pogorzeli, w składzie: Kuba Delegacz, Wiktoria Szporak pod opieką pani Barbary Kraszewskiej.

 

II MIEJSCE

„Astry”- drużyna z kl. IIIa Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi, w składzie: Fabian Owerko, Oliwier Popławski, Magda Żamojtuk pod opieką pani Małgorzaty Rybak.

 

III MIEJSCE

„Stokrotki” – drużyna z kl. II Szkoły Podstawowej w Galwieciach, w składzie: Adam Jagłowski, Marta Świąder, Karol Żukowski pod opieką pani Barbary Hornostaj.

 

IV MIEJSCE

„Lilie” – drużyna z kl. III Szkoły Podstawowej w Lisach, w składzie: Maciek Janczewski, Ola Kożak, Asia Matulewicz pod opieką pani Ewy Szymańskiej.

 

V MIEJSCE

„Maki” – drużyna z kl. IIIa Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi, w składzie: Natalka Misiewicz, Oskar Piniaga, Patryk Tomaszuk pod opieką

pani Małgorzaty Rybak.

 

WYRÓŻNIENIE

„Wrzosy” – drużyna z kl. III Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach, w składzie: Natalka Buczyńska, Iza Karbowska, Maja Przekop pod opieką pani Małgorzaty Burby.

 

Zarówno zwycięzcy konkursu, jak i wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi, a panie wychowawczynie przygotowujące uczniów do konkursu pisemne podziękowanie i materiały edukacyjne. Laureatom serdecznie gratulujemy wygranej, wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów organizowanych przez Park.

Pełną galerię zdjęć z konkursu można obejrzeć na stronie internetowej Parku, pod linkiem:

http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/aktualnosci-o_zwyciestwie_zdecydowala_dogrywka.html

(pkpr)


Aktualności

Powiązane artykuły