Kolizje i nietrzeźwi w regionie

kontrola drogowki

kontrola drogowkiW minionym weekend doszło do dwóch niegroźnych kolizji, których przyczynami było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nie zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących.

Do obu zdarzeń drogowych doszło 8 marca maja. Pierwsze miało miejsce około godziny 12.30. Wtedy to dyżurny komendy otrzymał informację, że we Wronkach Wielkich doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący vw golfem nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim fiata, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Niespełna 30 minut później w Gołdapi na skrzyżowaniu ul. 1-go Maja i ul. Jeziorowej kierujący audi nie udzielił pierwszeństwa przejazdu oplowi, w wyniku czego kierujący tym pojazdem zmuszony był do zjechania do prawej strony jezdni po czym uderzył w słup energetyczny.

Nikomu nic się nie stało. Uczestnicy obu zdarzeń byli trzeźwi. Z powodu uszkodzeń powstałych w oplu i golfie zostały zatrzymane dowody rejestracyjne. Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 250 i 300 złotych oraz otrzymali po 6 punktów karnych.

9 marca około godziny 20:30 po anonimowym zgłoszeniu gołdapscy policjanci na ul. Paderewskiego w Gołdapi zatrzymali vw Passata, którego kierujący według informacji mógł być nietrzeźwy. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 25-letni mieszkaniec Gołdapi miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierował pojazdem nie posiadając do tego uprawnień.

Karol O. nie uniknie odpowiedzialności. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Kolizje i nietrzeźwi w regionie

  1. maj

    to maja czy marca?