Najmłodsi siatkarze z „trójki” w półfinale województwa

ferie i zawody 115

ferie i zawody 115We wtorek, 25 lutego w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku odbył się Finał Rejonowy SZS w Minisiatkówce „Dwójek” Chłopców Szkół Podstawowych. Pierwsze miejsce i awans do najlepszej dwunastki na Warmii i Mazurach wywalczył zespół trenera Łukasza Tarasiewicza.

Na starcie finału rejonowego stanęły cztery drużyny: SP 3 Olecko, SP 4 Ełk, SP 4 Giżycko i oczywiście SP 3 Gołdap. Plan rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego nakazywał rozgrywanie spotkań dwoma dwójkami. To znaczy, że pierwszego seta grała inna dwójka siatkarzy, co w secie drugim. Mecze grano systemem „każdy z każdym”. Celem bardzo młodych siatkarzy z gołdapskiej „Trójki” było zajęcie przynajmniej drugiego miejsca, które też było premiowane awansem.

Podopieczni trenera Tarasiewicza ten plan wykonali z nadwyżką. Nie tylko awansowali, ale uczynili to z pierwszego miejsca. Zespół w składzie: Kacper Taudul, Kamil Jabłoński, Adam Włoch, Tymoteusz Walc i pierwszoklasista Michał Ostrowski grał jak z nut, prezentując różnorodny repertuar zagrań. W pierwszym meczu pokonali 2:1 (25:6, 19:25, 15:9) drużynę Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II z Olecka W drugim spotkaniu gołdapianie wygrali 2:1 (25:9, 16:25, 15:4) z ekipą Szkoły Podstawowej nr 4 im. I Dywizji Piechoty z Giżycka. Na zakończenie turnieju rejonowego nie oddali pola rywalom i zwyciężyli 2:1 (25:16, 5:25, 15:10) z mocnym zespołem Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera z Ełku.

– Cały mój zespół zasługuję na pochwałę. Pierwsze skrzypce zagrał Kacper Taudul, który strzelał jak z karabinu maszynowego – mówi trener.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, które wręczała przewodnicząca PZPS w Giżycku – Jolanta Maksymiuk. Tak więc jest to drugi zespół z SP 3 Gołdap, który zdobył awans do półfinału województwa, który odbędzie się już w marcu. W mistrzostwach wystąpili najmłodsi adepci tej trudnej technicznie dyscypliny sportu, którzy są jeszcze nieopierzeni i rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką. Mistrzostwa zorganizował kierownik rejonu VI – Karol Chmielewski, wspólnie z małżonką Haliną.

 

KLASYFIKACJA:

1. SP 3 Gołdap,

2. SP 4 Ełk,

3. SP 3 Olecko,

4. SP 4 Giżycko.

 

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Najmłodsi siatkarze z „trójki” w półfinale województwa

 1. obserwator

  gratulacje zawodnikom i trenerowi i drektorowi szkoly. Jak Wy to robicie. ze siatkarze wygrywaja nie tylko siatke ale i L,A, Nawet ze specjalistami z klas sportowych z Grabowa

 2. olo

  Czy Pan Tarasiewicz jest Trenerem? Wydaje mi się że nie.
  Gratulacje dla zawodników.

 3. obserwator

  Szanowne Olo minister Gowin zlikwidowal tytuly trenerskie i instruktorskie, wystarczy miec srednie. Skoro wyszkolil i ma wyniki to mozemy uzyc okreslenia trener.

 4. zainteresowany

  Do zawistnego Olo!
  Łukasz Tarasiewicz posiada odpowiednie wykształcenie i uprawnienia nie tylko w dziedzinie siatkówki ale i pływanie, gimnastyka korekcyjna i inne!I tylko się cieszyć,że dzieci i młodzież garnie się do uprawiania sportów!

 5. Anonim

  Ależ zawiść w tej waszej Gołdapi 🙂

 6. Monika Taudul

  Jestem dumna z naszych chłopaków i trenera , który angażuje się bardzo aby rozsławić naszych chłopaków, A sukcesy w La i siatkówce są po prostu ze względu na super trenerów,no i oczywiście świetnych zawodników – tak trzymać. A dla zainteresowanych – chłopcy dzisiaj w półfinale województwa również zajęli pierwsze miejsce i awansowali do mistrzostw województwa 🙂