Najmłodsi siatkarze z „trójki” w półfinale województwa

ferie i zawody 115

ferie i zawody 115We wtorek, 25 lutego w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku odbył się Finał Rejonowy SZS w Minisiatkówce „Dwójek” Chłopców Szkół Podstawowych. Pierwsze miejsce i awans do najlepszej dwunastki na Warmii i Mazurach wywalczył zespół trenera Łukasza Tarasiewicza.

Na starcie finału rejonowego stanęły cztery drużyny: SP 3 Olecko, SP 4 Ełk, SP 4 Giżycko i oczywiście SP 3 Gołdap. Plan rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego nakazywał rozgrywanie spotkań dwoma dwójkami. To znaczy, że pierwszego seta grała inna dwójka siatkarzy, co w secie drugim. Mecze grano systemem „każdy z każdym”. Celem bardzo młodych siatkarzy z gołdapskiej „Trójki” było zajęcie przynajmniej drugiego miejsca, które też było premiowane awansem.

Podopieczni trenera Tarasiewicza ten plan wykonali z nadwyżką. Nie tylko awansowali, ale uczynili to z pierwszego miejsca. Zespół w składzie: Kacper Taudul, Kamil Jabłoński, Adam Włoch, Tymoteusz Walc i pierwszoklasista Michał Ostrowski grał jak z nut, prezentując różnorodny repertuar zagrań. W pierwszym meczu pokonali 2:1 (25:6, 19:25, 15:9) drużynę Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II z Olecka W drugim spotkaniu gołdapianie wygrali 2:1 (25:9, 16:25, 15:4) z ekipą Szkoły Podstawowej nr 4 im. I Dywizji Piechoty z Giżycka. Na zakończenie turnieju rejonowego nie oddali pola rywalom i zwyciężyli 2:1 (25:16, 5:25, 15:10) z mocnym zespołem Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera z Ełku.

– Cały mój zespół zasługuję na pochwałę. Pierwsze skrzypce zagrał Kacper Taudul, który strzelał jak z karabinu maszynowego – mówi trener.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, które wręczała przewodnicząca PZPS w Giżycku – Jolanta Maksymiuk. Tak więc jest to drugi zespół z SP 3 Gołdap, który zdobył awans do półfinału województwa, który odbędzie się już w marcu. W mistrzostwach wystąpili najmłodsi adepci tej trudnej technicznie dyscypliny sportu, którzy są jeszcze nieopierzeni i rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką. Mistrzostwa zorganizował kierownik rejonu VI – Karol Chmielewski, wspólnie z małżonką Haliną.

 

KLASYFIKACJA:

1. SP 3 Gołdap,

2. SP 4 Ełk,

3. SP 3 Olecko,

4. SP 4 Giżycko.

 

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Najmłodsi siatkarze z „trójki” w półfinale województwa

 1. obserwator

  gratulacje zawodnikom i trenerowi i drektorowi szkoly. Jak Wy to robicie. ze siatkarze wygrywaja nie tylko siatke ale i L,A, Nawet ze specjalistami z klas sportowych z Grabowa

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. olo

  Czy Pan Tarasiewicz jest Trenerem? Wydaje mi się że nie.
  Gratulacje dla zawodników.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. obserwator

  Szanowne Olo minister Gowin zlikwidowal tytuly trenerskie i instruktorskie, wystarczy miec srednie. Skoro wyszkolil i ma wyniki to mozemy uzyc okreslenia trener.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. zainteresowany

  Do zawistnego Olo!
  Łukasz Tarasiewicz posiada odpowiednie wykształcenie i uprawnienia nie tylko w dziedzinie siatkówki ale i pływanie, gimnastyka korekcyjna i inne!I tylko się cieszyć,że dzieci i młodzież garnie się do uprawiania sportów!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Anonim

  Ależ zawiść w tej waszej Gołdapi 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Monika Taudul

  Jestem dumna z naszych chłopaków i trenera , który angażuje się bardzo aby rozsławić naszych chłopaków, A sukcesy w La i siatkówce są po prostu ze względu na super trenerów,no i oczywiście świetnych zawodników – tak trzymać. A dla zainteresowanych – chłopcy dzisiaj w półfinale województwa również zajęli pierwsze miejsce i awansowali do mistrzostw województwa 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...