Impreza stała się okazją do uhonorowania obu zespołów

muzyka_korzeni_16

muzyka_korzeni_16Wspólnym odśpiewaniem piosenki „Podaj rękę Ukrainie” zespołu Taraka zakończył się niedzielny koncert zatytułowany „Muzyka korzeni”. Na scenie sali widowiskowej obok zespołów „Zorepad” i „Rominczanie” hymn Majdanu śpiewali również samorządowcy z marszałkiem Jarosławem Słomą na czele.

Podczas koncertu zaprezentowano muzyczny folklor z dwóch przeciwległych gmin powiatu gołdapskiego – Bań Mazurskich i Dubeninek. Wypadło to świetnie. Oba zespoły zaprezentowały muzykę odmienną w klimacie. „Zorepad” wykonał ukraińskie piosenki głównie z akompaniamentem, zaś „Rominczanie” a capella.

Rzecz jasna, trudno było podczas koncertu uniknąć polityki w związku z wydarzeniami na Ukrainie. Udało się jednak zrobić to organizatorom oraz wypowiadającym się gościom w sposób wyważony, bez uprzedzeń. Poległych na Majdanie uczczono chwilą ciszy.

Impreza stała się okazją do uhonorowania obu zespołów statuetką Rominckiego Rysia za zasługi dla rozwoju kultury.

Głos zabierali samorządowcy: marszałek Jarosław Słoma, burmistrz Marek Miros, starosta Andrzej Ciołek i wójt Bań Mazurskich Ryszard Bogusz. Sporą część widowni stanowili przedstawiciele społeczności wsi Lisy z Gminy Banie Mazurskie.

Spotkanie prowadzili: Wioletta Anuszkiewicz i Zbigniew Mieruński.

W trakcie koncertu można było kupić płyty obu zespołów oraz album „Bądź naszym mistrzem i ocal od zapomnienia” zawierający sylwetki lokalnych twórców (także mistrzów kulinariów) z gminy Dubeninki. Po koncercie kosztowano regionalne potrawy.

Organizatorami koncertu byli: Gołdapski Fundusz Lokalny i Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego we współpracy ze Starostwem Gołdapskim.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Impreza stała się okazją do uhonorowania obu zespołów

  1. Mazur

    Zorepad – tak naprawdę społeczna inicjatywa ludzi chcących coś robić w Gmninie Banie Mazurskie bez pieniędzy, Ambasador, Promotor Gminy Banie Mazurskie, Krzewiciel Kultury w gminie. Pytanie jest jedno. Co robi GOKiP i za co bierze nasze pieniądze na krzewienie kultury i promocję gminy ? – nie biorę pod uwagę Tomasza Kardela, który tak naprawdę jest nieastąpionym człowiekiem ” orkiestrą ” . Czy działalnośc GOK i P zaczyna się i kończy na sprawozdaniach przed Radą Gminy ? Może jestem niedoinformowany i może ktoś wypisze na tej zacnej stronie sukcesy GOKiP.