Mogą mówić o sukcesie

konkurs_olecko_1

konkurs_olecko_1Sukcesem gołdapskich recytatorów zakończył się regionalny finał 12. edycji konkursu recytatorskiego „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. W czterech kategoriach rywalizowało pięćdziesięcioro recytatorów, z czego w dwóch pierwsze miejsca zajęły gołdapianki.

Natomiast w kategorii klas szóstych trzecie miejsce zajęła uczennica gołdapskiej „Dwójki” Karolina Żukowska. Tu najlepszą okazała się Klaudia Łożyńska ze Świętajna (otrzymała też nagrodę dla najlepszego recytatora). Drugie miejsce zajął Bartosz Karpiuk z Babek Oleckich.

W kategorii klas I i II gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Cwalina z Ełku, drugie – Kamila Kibitlewska z Suwałk, trzecie – Paulina Jachimska z Olecka.

W kategorii klas III gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Osiecka z Gołdapi, która jednocześnie dostała specjalną nagrodę jurorów za świetną recytację wiersza Mirosława Słapika „Proza”. Drugie miejsce zajął Krzysztof Niedziejko z Przebrodu, trzecie – Ewelina Szymanowska z Kowal Oleckich.

Nie ustępowała poziomem koleżance z gołdapskiego gimnazjum Anna Ostaszewska z naszego LO, która wygrała swoją kategorię i dodatkowo została laureatką nagrody specjalnej za najlepszą recytację wiersza Wojciecha Kassa. Drugie miejsce zajęła w tej kategorii Dominika Bokuniewicz z Olecka, trzecie – również olecczanka – Magdalena Essel.

Konkurs zakończyła uroczysta gala w sali Oleckiego Centrum Kultury.

 

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Mogą mówić o sukcesie

 1. qwerty

  Gratuluję wszystkim. Jednak martwi mnie jedna rzecz. Dziewczyny z Gołdapi, które wygrały i wygrywają co roku są świetne, natomiast w młodszych kategoriach wygranych nie widać, no może poza jednym trzecim miejscem. Zastanawiam się czy to przypadek, czy młodych talentów w Gołdapi nie ma lub nie ma kto ich dobrze przygotować i w przyszłości nie będzie miał kto godnie reprezentować naszego miasta. Mam nadzieję, że to tylko pech czy zwykła zbieżność losu, że dla gołdapianek z szóstych klas i 1-2 gimnazjum nie poszło. Mam nadzieję, że na kogoś z młodszych kategorii będzie można liczyć w kolejnych latach.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. JK

  Wielkie gratulacje i słowa uznania gołdapskiej młodzieży, brawo, brawo, brawo!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Super

  BRAWO Karolina, Zuzia i Ania! Pokazałyście klasę dziewczyny !!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. J

  Serdecznie gratuluje. Wszystkim.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...