VII Powiatowy Konkurs Recytatorski

W szkołach powiatu gołdapskiego rozpoczęły się eliminacje do VII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego  im. Wacława Klejmonta „Poeci pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Celem imprezy jest popularyzacja twórczości poetów Warmii, Mazur i Suwalszczyzny, zarówno dawnych jak i współczesnych, zapoznanie z ich sylwetkami oraz uwrażliwianie młodzieży na piękno słowa.Młodzi miłośnicy poezji deklamować będą wiersze Marzanny Bogumiły Kielar, Piotra Jankowskiego, Ewy Eweliny, Zbigniewa Tanajewskiego, Marka Sobczaka, Wojciecha Darskiego, Wacława Klejmonta, Zbigniewa Chojnowskiego i in. W tym roku zostanie przyznana Nagroda Specjalna Burmistrza Gołdapi za najlepszą recytację wiersza Mirosława Słapika.

Laureaci eliminacji szkolnych  spotkają się 27 lutego o godz. 900 na etapie powiatowym konkursu w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi, a następnie 7 marca na eliminacjach regionalnych w Olecku.

Organizatorki Danuta Bartos ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Jadwiga Kowalewska z  Gimnazjum nr 1 w Gołdapi serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gołdapskiego do wzięcia udziału w konkursie, a miłośników poezji regionalnej do wysłuchania recytacji, które każdego roku stoją na bardzo wysokim poziomie.


Aktualności

Powiązane artykuły