Trudy ekstremalnych zmagań łagodził romantyczny nastrój

biegacze_8

biegacze_8W dniach 15-16 lutego Folwark Łękuk w Gminie Wydminy opanowali bezkompromisowi biegacze, którzy swoje siódme poty postanowili zostawić w śniegu, błocie i kałużach Puszczy Boreckiej.

Trudy ekstremalnych zmagań z bardzo wymagającymi trasami, łagodził romantyczny nastrój weekendu „Zakochani w biegu”. Na linii startu „Zakochanej Piątki” i „Dzikiej Dychy” oprócz rdzennych Mazurów zameldowali się całkiem liczni Warmiacy z Olsztyna i okolic, reprezentanci Mazowsza, Podlasia i odległej Wielkopolski – w sumie około stu biegaczy. Organizatorzy zapowiadali, że trasy do najłatwiejszych należeć nie będą i słowa dotrzymali.

Mimo bardzo zmiennej nawierzchni, kilkunastu zbiegów przeplatanych wspinaczkami pod górę oraz niezliczonych okazji do wpadnięcia w błotny lub lodowy poślizg, narzekających raczej nie było. Okazałe medale zdobiły szyje strudzonych i wielce usatysfakcjonowanych biegaczy, a znaczną część z nich stanowiły biegające pary, które w ten nietypowy sposób postanowiły uczcić święto zakochanych. Gołdap reprezentowali biegacze z Łowców Przygód. Jak zwykle najlepszą zawodniczką z Gołdapi okazała się Emilia Wołyniec, która na dystansie 5 km (który faktycznie okazał się odcinkiem 6-kilometrowym) zajęła 2 miejsce w open, 1 miejsce na dystansie 10 km w open, w konkursie na Królową Puszczy Boreckiej uplasowała się na najwyższym stopniu podium. Ponadto na dystansie zakochanej piątko-szóstki miejsce 3 w swojej kategorii wiekowej zajęła Monika Wojtala Taudul oraz 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej Marek Taudul, natomiast Katarzyna Morek na dystansie 10 km w swojej kategorii wiekowej zajęła również 3 miejsce.

Organizatorem „ Z Biegiem Natury w Dzikie Mazury 2014 ” była Fundacja DYSTANS reprezentowana przez Beatę Pokrzywińską i Bartka Osiora. Imprezę wspierały Nadleśnictwo Borki, Gmina Wydminy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wydminach. (MT)

Powiązane artykuły