Powiat dofinansował straż pożarną

powiat_4

powiat_490 000 zł – tyle wyniosła wartość inwestycji p.n. „Wykonanie kotłowni na paliwo stałe dla obiektów KP PSP w Gołdapi”, z czego 40 000 zł to środki przekazane przez Powiat Gołdapski.

Inwestycja polegała na przebudowie istniejących pomieszczeń kotłowni olejowej – jeden z kotłów olejowych wymieniono na automatyczny kocioł na paliwo stałe, podzielono też skład paliwa na magazyn oleju i ekogroszku.

W ten sposób zmieniono system ogrzewania budynków komendy i podgrzewania wody – powstała kotłownia z możliwością ogrzewania olejem opałowym i ekogroszkiem – co znacznie obniżyło koszty energii.

Podczas uroczystego podsumowania działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi za 2013 rok, jakie miało miejsce 7 lutego 2014 r., goście, w tym starosta gołdapski Andrzej Ciołek, wojewoda warmińsko–mazurski Marian Podziewski oraz zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Hołubowicz, mieli okazję obejrzeć zmiany dokonane w kotłowni w wyniku tej inwestycji. (Red. Starostwo Gołdapskie)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Powiat dofinansował straż pożarną

  1. Zbigniew

    90 000 zł zdaje mi się że to trochę dużo, choć napewno oszczędności będą.

    Czy te 90 000 zł to razem z opałem na okres gwarancji?