Obaj mieli po 1,3 promila

W ręce gołdapskich policjantów wpadli dwaj nietrzeźwi rowerzyści. 47- i 55-latek kierowali jednośladami mając po ponad 1,3 promili alkoholu w organizmie.Mimo zmiany przepisów mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie nie unikną kary. Grozi im kara grzywny, aresztu lub ograniczenia wolności.

W piątekj 7 lutego około godziny 8.25 policjanci ruchu drogowego patrolując teren Żytkiejm na jednej z ulic miejscowości zauważyli jadącego rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. W związku z podejrzeniem, że kierujący może być nietrzeźwy, funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Po zbadaniu okazało się, że 47-letni mężczyzna miał ponad 1,3 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia około godziny 16.15 w Baniach Mazurskich również patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli rowerzystę. Podejrzenia funkcjonariuszy, że kierujący może być nietrzeźwy, potwierdziło badanie alkomatem. 55-letni Piotr W. tak jak jego poprzednik miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Mimo zmiany przepisów nietrzeźwi cykliści nie unikną kary. W myśl art. 87 par.1 a Kodeksu Wykroczeń za kierowanie pojazdem innym niż mechaniczny (w tym przypadku rowerem) w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź kara aresztu. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły