Ferie w Świetlicy Wiejskiej w Siedlisku

Podczas tegorocznych ferii dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach świetlicowych zorganizowanych w Świetlicy Wiejskiej w Siedlisku. Program ferii obejmował turnieje gier , zajęcia plastyczne, filmowe, zabawy oraz zajęcia „Ferie pełne witamin”. Przez dwa tygodnie naszą Świetlicę odwiedziło aż 22 osoby w tym uczestników zajęć było  16 osób. Były to głównie dzieci i młodzież . Każdy dzień ferii był spędzony w milej i przyjaznej atmosferze.
Podczas ferii zorganizowaliśmy turniej gier oraz konkurs plastyczny „Anioł XXI w”. Uczestników  nagrodzono pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Wśród laureatów turnieju gier znaleźli się: Łukasz Maczuga – I miejsce, Radosław Kubryń – II miejsce, Wojciech Borkim – III miejsce, Angelika Borkim – IV miejsce. Konkurs plastyczny wygrały Ania i Kasia Zarzeckie

W trzecim i szóstym dniu ferii poznaliśmy przepisy na smaczne sałatki owocowe aby w zimę nie zabrakło nam witamin. W kolejnych dniach dzieci zrobiły gazetkę na temat bezpiecznych ferii a następnie wspólnie wywiesiliśmy ją na świetlicowej tablicy. Młodzież natomiast zaczęła redagować gazetkę świetlicową pod tytułem „Nasz Głos”, w której opisuje wydarzenia z życia świetlicy i nie tylko.

Nasza świetlica z każdym dniem ferii zaczynała robić się kolorowa, a to m.in. dzięki Wojtkowi który namalował na ścianie kolorowy obraz. Pracował wytrwale przychodząc w każdy dzień, efekty mówią same za siebie.  Ferie pożegnaliśmy dyskoteką.
Kolejne ferie zimowe już za rok, a do wakacyjnego wypoczynku pozostało niespełna pięć miesięcy. Wszystkim, którzy uczestniczyli w zajęciach serdecznie dziękuję i zapraszam na kolejne zajęcia które będą się odbywały w naszej Świetlicy.

Emilia Szarejko


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Ferie w Świetlicy Wiejskiej w Siedlisku

  1. J

    Brawo. Widać, że pracownik postarał się, i dzieci też zadowolone.

  2. Z

    Zgadzam się z tobą J 🙂

  3. KOZAK

    a w Kozakach mimo SUPER świetlicy, nie było tak fajnie!!! Świetlica ZAMKNIĘTA!! Panie Burmistrzu zrób Pan coś z Tym!!!