Celem konkursu było ocalenie od zapomnienia

konkurs_2

konkurs_2W środę 19 lutego w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbyły się szkolne eliminacje do VII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta z cyklu: „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny.

Uczniowie recytowali jeden wiersz poety współczesnego i utwór poety mazurskiego od XIX w. do piątej dekady XX w. Teksty prezentowano w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą stanowiła młodzież klas I i II, drugą – uczniowie klas III.

Celem konkursu było ocalenie od zapomnienia poezji dawnych i współczesnych twórców regionalnych oraz uwrażliwienie młodzieży na piękno słowa pisanego.

Jury konkursu: Bożena Kalinowska, Małgorzata Obara i Małgorzata Sojko, oceniało recytację biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji.

W kategorii I i II klas pierwsze miejsce przyznano Kamili Kaczmarskiej, drugie – Izabeli Piance, trzecie – Patrycji Oszkinis. W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Anna Ostrowska, II – Zuzanna Osiecka i III – Karolina Jankowska.

Laureaci szkolnego konkursu wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 27 lutego 2014 roku o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi.

Dzisiejszy konkurs przygotowały panie: Jadwiga Kowalewska, Małgorzata Sojko i Anna Łaguna.

Powiązane artykuły