Uderzył w drzewo i zostawił uszkodzone auto

wypadek_2

wypadek_2Na łuku drogi prowadzącej w kierunku Niedrzwicy kierowca renault Clio stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w przydrożne drzewo, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Okazało się, że 21-letni Damian S. był pijany i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę 25 stycznia około 6:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy Policji został poinformowany że na trasie Gołdap -Niedrzwica w przydrożnym rowie leży uszkodzony pojazd.

Na miejsce zdarzenia udali się gołdapscy dzielnicowi. Policjanci nie zastali nikogo w pojeździe. Ustalili właściciela porzuconego auta, którym okazał się być 21-letni mieszkaniec gminy Gołdap. Policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania, aby wyjaśnić sprawę. Damian S., właściciel renaulta był pijany. Miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

21-latek w rozmowie z policjantami przyznał się, że dzisiejszej nocy będąc pod wpływem alkoholu kierował renault Clio i uderzył w przydrożne drzewo. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Kodeks karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Z kolei za złamanie sądowego zakazu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

wypadek_2

wypadek_1

 


Aktualności

Powiązane artykuły