Trwa policyjna akcja „Kacper”

kontrola drogówki

kontrola drogówkiTrwa pierwszy długi weekend nowego roku. Dla wielu z nas, to czas powrotów do domu po dłuższej przerwie świąteczno-noworocznej. O to, aby te dni na drogach regionu były bezpieczne zadbają policjanci ruchu drogowego, którzy od wczoraj (05.01) na terenie naszego województwa przeprowadzają działania profilaktyczno-kontrolne, podczas których będą zwracać szczególną uwagę na przekroczenia prędkości oraz trzeźwość kierowców.

Przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami na polskich drogach to szczególnie niebezpieczna i niestety nagminna forma zachowań kierowców. Większość z nich nie łączy faktu przekroczenia dopuszczalnej prędkości z natychmiastowym wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Takie sytuacje stają się szczególnie niebezpieczne w ruchu miejskim, na drogach gdzie natężenie ruchu pojazdów jest duże, a także na odcinkach dróg, gdzie w celu poprawy bezpieczeństwa wprowadzono administracyjne ograniczenie prędkości znakami drogowymi.

 

Dlatego też gołdapscy policjanci w ramach wojewódzkich działań „Kacper” w dniach 5-6 stycznia br. zwracać będą szczególną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Większość policyjnych patroli ruchu drogowego będzie korzystać z laserowych mierników prędkości i wideorejestratorów zamontowanych w policyjnych radiowozach. Funkcjonariusze prócz prędkości, z jaką poruszają się kierowcy będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tych dniach nie mogą też liczyć kierowcy oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

 

Po pierwszym dniu akcji funkcjonariusze skontrolowali 34 pojazdy. 15 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, za co w 14 przypadkach zostali ukarani mandatami karnymi, natomiast w 1 przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły