Fotozagadka

Fotozagadka, która z pewnością nie będzie trudna dla znawców topografii starej Gołdapi. Prosimy o określenie z którego miejsca zostało wykonane nasze zdjęcie.

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania tematyką historii miasta o czym świadczy ilość odsłon i komentarzy.
Rację mieli ci wszyscy, którzy typowali mostek przy ulicy Stadionowej – dokładnie Russenbrücke (most Rosjan) który prowadził do schroniska młodzieżowego po drugiej stronie rzeki. O miejscu tym wspominaliśmy już kilka razy poniżej linki do starych wpisów. Zdjęcie wykonane zostało mniej więcej z miejsca które widoczne jest na naszym zrzucie z Google StreetView i tak jak to okresliła część komentujacych z miejsca, które na mapce zaznaczone jest jako domek z numerem 2.
Jak zauważył „Mazur” rzeka na zdjęciu jest szeroka – to prawda, ale proszę odnieść się do kolejnego wpisu dotyczącego ulicy Stadionowej, tam piszemy o młyńskim stawie. Rzeka była spiętrzona prawdopodobnie o co najmniej 2 m, co spowodowało jej szerokie rozlanie na odcinku w kierunku jeziora.

 

 

 

Poprzednie wpisy
http://goldap.org.pl/2011/02/rozwiazanie-fotozagadki-3/
http://goldap.org.pl/2011/06/osiedle-nad-jeziorem/
http://goldap.org.pl/2011/07/fotozagadka-7/
http://goldap.org.pl/2012/03/nieistniejacy-most/


Aktualności

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “Fotozagadka

 1. Mazur

  Może rejon Juchnacie – Osieki, drugi nieistniejący most w kierunku Barkowa.

   
 2. robert

  54.273404,22.16596 tak to juchnajcie tu nawet zdjęcie https://static.panoramio.com.storage.googleapis.com/photos/large/98202687.jpg

   
 3. Adam

  Mostek,który istniał przy obecnej ulicy Stadionowej /vis a vis końca treningowego boiska „Rominty”/.

   
 4. wiesław45

  To jest most na Gołdapce, obok stadionu, to jest przejście na obecny teren wojskowy

   
 5. xyz

  Myślę, że jest to most łączący obecną ul. Stadionową z obecnymi terenami wojska/poligon/. A zdjęcie wykonano właśnie koło stadionu /boisko boczne/.

   
 6. Mazur

  Panie Robercie nie o tym moście myślałem W Panoramio jest fotka resztek mostu przy drodze Juchnajcie – Osieki – Jany, resztki drugiego mostu są około 1 km wcześniej w kierunku Barkowa.

   
 7. mIrek

  W wątku „Ulica Stadionowa dawniej” na mapce przy ulicy Jahnstraße po prawej stronie stoi chałupa nr 2, to tak mniej więcej z niej.

   
 8. zdjęcie

  Most, który znajdował się zaraz przy Pomie (ale po drugiej stronie rzeki) i którego ruiny jeszcze długo po wojnie pozwalały przejść suchą nogą na tereny wojskowe. 🙂 Choć po tamtym moście jeździły pociągi……wspomniany w poprzednim artykule nasyp prowadził do mostu, a dalej, w kierunku Botkun. Pozdrawiam, życząc wszystkim dobrych dni w nowym roku 2014.

   
 9. Mazur

  Proponuję zwrócić uwagę na to, że na fotografii rzeka jest szeroka. W rejonie miasta Gołdap jest o wiele węższa. Stawiam jednak na Juchnajcie – Barkowo, ewentualnie Sokoły – Rożyńsk Mały.

   
 10. J

  Nie znam tego miejsca ale to z całą pewnością nie jest most w Juchnajciach.

   
 11. xyz9

  Podzielam zdanie Adama, wiesława45, mIrka i xyz – jest to most przy ulicy Stadionowej, na mapce dawniej łączący ulicę Jahnstraße z terenem obecnie należącym do jednostki wojskowej (przy chałupce nr 2).

   
 12. wojteks

  Proszę wczytać się w pytanie. Redakcja nie pyta co to za most (bo o nim było już wiele artykułów na tym portalu – wystarczy w wyszukiwarkę wpisać Russenbruecke), ale o to, z którego miejsca wykonano zdjęcie. I to dopiero jest zagadka. Pozdrawiam 🙂

   
 13. x22

  z nasypu kolejowego