Zapraszamy na małą rozgrzewkę

choinka

choinkaWitam Państwa, święta coraz bliżej, już czas poczuć ich klimat, magię i urok. Już pora wyczarować piękne świąteczne ozdoby, skosztować świątecznych pierników,przygotować bożonarodzeniowe kartki, posłuchać kolęd.

A wszystko to podczas spotkania z ekonomią społeczną, na które serdecznie zapraszamy do Gołdapi 14 grudnia w godzinach 10.00 – 14.00.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Zanim wpadniemy w szał przedświątecznych przygotowań i gorączkowej bieganiny, zapraszamy Państwa na małą rozgrzewkę. Tym razem spotkanie z ekonomią społeczną będzie okazją do przygotowania ślicznych, szydełkowych ozdób na choinkę, stworzenia własnych, pachnących świętami mydełek oraz pełnych ciepłych życzeń kartek.

Najmłodsi będą mogli samodzielnie lub z drobną pomocą opiekunów ozdobić pyszne pierniki, które także będzie można powiesić na świątecznym drzewku lub po prostu zjeść.

Pracę nad świątecznym klimatem z ekonomią społeczną w tle umilą nam kolędy oraz poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”, natomiast warsztaty poprowadzą Panie ze spółdzielni socjalnej Gaja, a samo spotkanie odbędzie się w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym przy ul. Partyzantów 31.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy zarówno osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowe, zagrożone wykluczeniem społecznym, jak i działaczy III sektora oraz pracowników instytucji samorządowych z subregionu ełckiego. Aby wziąć udział w warsztatach należy przesłać do 12 grudnia 2013r. Wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres gosia.zajac@interia.pl (ze względu na problemy z serwerem adelfi prosimy o przesyłanie formularzy na ww. adres prywatny). Więcej informacji udziela Małgorzata Zając, tel. 87 737 78 45.

Program spotkania z ES:

10.00 – 10.15 rejestracja i powitanie uczestników;

10.15 – 10.30 prezentacja oferty Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii

Społecznej;

10.30 – 10.50 spółdzielnia socjalna Gaja – prezentacja podmiotu ekonomii

społecznej;

10.50 – 11.00 przerwa na żytkiejmskie przysmaki i kawę;

11.00 – 14.00 warsztaty z szydełkowania ozdób choinkowych, robienia mydełek w świątecznych kształtach i z fantazyjnymi dodatkami, zdobienie kartek świątecznych różnymi metodami (np. perełki, kokardki), zdobienie pierników.

Zapraszamy!

 Małgorzata Zając – specjalista ds. informacji i promocji

Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej

Załącznik:

formularz zgłoszeniowy spotkanie ES


Aktualności

Powiązane artykuły