Wyprawa dzieci z SP3 do krainy św. Mikołaja

gwarek_12

gwarek_12Dzieci z 1b oraz klas czwartych i piątych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi miały okazję przenieść się do krainy św. Mikołaja, którą wyśmienitą aranżacją udawało Centrum Aktywnego Wypoczynku GWAREK w Pięknej Górze (koło Giżycka).

Sprzyjająca zimowa aura dodała magii i tajemniczości temu wyjątkowemu dla dzieci dniu. Śnieg sypał i sypał. Na miejscu w ciemnym lesie wyłonił się pięknie oświetlony kolorowymi światełkami budynek, przed którym witały dzieci elfy-animatorki. Dalej przygodom nie było końca. Dzieci przechodząc przez pięknie udekorowane korytarze trafiały do mikołajowych komnat. Tuż po podróży przybyszów zaproszono do elfich zabaw ruchowych. Jazda saniami Św. Mikołaja poprzez białe drogi dzięki ruchowej animacji dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Ogromną niespodzianką okazało się wejście do komina, który stanowił długi labirynt. Niektóre dzieci miały trudność z dostarczeniem prezentu do wyznaczonego miejsca. Okazało się, że praca Św. Mikołaja nie jest łatwa. Podczas wędrówki po krainie wyśmienity zapach pieczonych ciastek zwabił dzieci do cukierni Pani Mikołajowej. Tam wszyscy własnoręcznie wyrobili ciasto i uformowali pierniki, które potem ozdobione lukrem skosztowali popijając herbatą. I przyszedł czas na spotkanie ze Św. Mikołajem. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci było testowanie najnowszego mikołajowego wynalazku

„ POLARNEGO GRZECZNOŚCIOMIERZA”. Ku radości Św. Mikołaja okazało się, że większość dzieci według tego miernika zachowuje się grzecznie.

Wychowawczyni klasy 1b Sylwia Kurpios-Sawicka serdecznie dziękuje paniom Patrycji Magielnickiej, Annie Nodze, Katarzynie Ołów, Magdalenie Rawinis za pomoc przy sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas wycieczki. (Red. SP3)


Aktualności

Powiązane artykuły