Przy stole gościł uśmiech

wigilia_pięciolatki_1

wigilia_pięciolatki_1Tydzień przed Bożym Narodzeniem pięciolatki A ze Szkoły Podstawowej nr 3 miały okazję stworzyć ozdoby świąteczne razem ze swoimi bliskimi. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu powstały przepiękne i unikatowe kartki świąteczne a także bombki pokryte cekinami i brokatem.

Widać było jak wielką frajdę sprawia dzieciom spędzanie czasu z rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem. Przy stole gościł uśmiech i przyjazna atmosfera. Spotkanie stało się okazją do zatrzymania na chwilę przed świąteczną gorączkową przygotowań.

Dwa dni później, 19 grudnia pięciolatki wraz ze swoimi paniami – Katarzyną Miernik i Barbarą Trzaska – przygotowały w sali słodką Wigilię. Wspólnie udekorowały choinkę bombkami przywiezionymi z wycieczki do Konsulatu Świętego Mikołaja i ręcznie robionymi łańcuchami. Był biały obrus, sianko, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Dzięki zaangażowaniu rodziców maluchy miały możliwość zjedzenia ciepłych pierogów, wprawdzie nie typowo świątecznych, bo z truskawkami. Dodatkowo były pyszne sałatki, ciasta i ciasteczka domowej roboty. Nie zabrakło słodkości, gdyż była to przecież „Słodka Wigilia”. To był bardzo miły dzień. Takie chwile integrują ze sobą całą grupę i pozwalają nacieszyć się swoją obecnością. (Red. KM)


Aktualności

Powiązane artykuły