„Choinki Nadziei” w Pogorzeli

pogorzel_5

pogorzel_5W akcji ,,Choinki Nadziei” bierzemy udział od 2007 roku. Do tradycji Szkoły Podstawowej w Pogorzeli należy przygotowanie jasełek i choinki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej ,,Zacisze” w Kowalach Oleckich.

Także w tym roku 19 grudnia udaliśmy się do DPS ,,Zacisze”, aby podarować choinkę i przedstawić jasełka pt. ,,Mały pastuszek i wielki rozbójnik”. Drzewko otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Olecko w ramach współpracy z Lasami Państwowymi. Na choince zawiesiliśmy ozdoby wykonane przez uczniów z klas IV-VI. Następnie dzieci przedstawiły jasełka odgrywając role biblijnych postaci. Przybliżyły to, co przeżywała Maryja wraz z Józefem w czasie narodzin Bożego Syna. Szopka, żłobek, aniołki, pastuszkowie, królowie, rozbójnik, który staje się dobrym człowiekiem i piękne kostiumy, to wszystko dodało uroku i nastroju świątecznego.

W trakcie przedstawienia słowo mówione było przeplatane pięknymi pastorałkami i kolędami, co wprawiło wszystkich zgromadzonych w podniosły nastrój bożonarodzeniowy. Na zakończenie wspólnie z mieszkańcami zaśpiewaliśmy ,,Cichą noc”, a przepiękną grą na organkach akompaniował nam jeden z pensjonariuszy. Niespodzianką było obdarowanie małych aktorów słodyczami.

SP Pogorzel


Aktualności

Powiązane artykuły