Nietypowa lekcja przyrody

pitr 277

pitr 277W nietypowej lekcji przyrody w Nadleśnictwie Gołdap uczestniczyli 12 grudnia uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Celem zajęć było poznanie śladów i tropów zwierząt oraz zebranie informacji na temat dokarmiania ptaków i zwierzyny leśnej – Jak? Kiedy? Gdzie? Czym? – należy dokarmiać naszych leśnych przyjaciół.

Zajęcia prowadziły Panie Agnieszka i Angelika. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia bajki pt. „Dzik Ryjo”. Przygody leśnych zwierząt przybliżyły dzieciom charakter pracy leśnika. Następnie uczniowie poznali ślady i tropy zwierząt. Oglądali ślady zostawiane przez zwierzęta np. poroża, obgryzione szyszki oraz odbijali zwierzęce tropy w spulchnionej ziemi, co pozwoliło na prawidłowe uzupełnienie karty pracy. Kolejnym punktem zajęć było obejrzenie prezentacji i pogadanka na temat dokarmiania ptaków i zwierząt.

Na zakończenie zajęć uczniowie udali się na spacer do lasu, w celu szukania tropów i śladów zwierząt oraz pozostawienia w paśniku smakołyków dla zwierząt.

Pobyt w Nadleśnictwie Gołdap był bardzo udany. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał kolorowanki.

Katarzyna Solarczyk

 


Aktualności

Powiązane artykuły