Do Betlejem

Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki i śpiewania kolęd. To także czas na inscenizację Jasełek Bożonarodzeniowych, którą mogli obejrzeć 19 grudnia 2013r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. W rolę aktorów wcieliły się dzieci z klas drugich. A było na co popatrzeć! Jasełkowa Szopka miała tradycyjną obsadę. Była Maryja ze Św. Józefem, Aniołowie, Trzej Królowie i Pastuszkowie. Oczywiście nie zabrakło na scenie Diabełków, Śmierci i Króla Heroda. Całą historię, która wydarzyła się tyle tysięcy lat temu opowiedziały nam Gwiazdeczki.

Fantastycznie dobrane stroje, muzyka, dekoracja i treści wiernie oddały wydarzenia z Betlejem. Zawarte w programie teksty i kolędy śpiewane przez dzieci, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, pomimo iż w tym roku pogoda za oknem temu nie sprzyja. Tą wspaniałą scenerię przygotowały: wychowawczyni klasy 2b Ewa Beata Jusińska i wychowawczyni świetlicy szkolnej Marzanna Zadroga.

Doskonały występ młodych aktorów został nagrodzony gromkimi brawami przez starszych i młodszych kolegów, nauczycieli i rodziców, którzy mieli zaszczyt oglądać premierę Jasełek dzień wcześniej.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom uczniów, którzy zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia.

Marzanna Zadroga i Ewa Beata Jusińska


Aktualności

Powiązane artykuły