Wyniki akcji „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”

sg

sgListopadowa akcja krwiodawcza „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” zakończyła się sukcesem. Ponad 56 litrów życiodajnego płynu oddali honorowi krwiodawcy na Warmii i Mazurach, w tym także w Gołdapi.

Zbiórki krwi odbyły się w w czterech punktach w regionie: 13 listopada w Bartoszycach, 19 w komendzie W-MOSG w Kętrzynie, 20 w Placówce SG w Barcianach, a w dniach 21-22 listopada w Gołdapi. Do wskazanych punktów krwiodawstwa zgłosiło się 125 osób.

Ogólnopolskiej akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” patronuje Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Dominik Tracz. Przedsięwzięcie, organizowane nieprzypadkowo w miesiącu, gdy przypada Narodowe Święto Niepodległości, jest szczególną formą celebrowania. Dar krwi składany przez ludzi noszących mundur stanowi symboliczny wymiar pełnienia służby dla dobra naszej Ojczyzny.

Inicjatorami akcji byli: Stowarzyszenie Weteranów Polskich Formacji Granicznych oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału SG.

W roku 2012, w dwóch takich przedsięwzięciach, pod hasłem NA STRAŻY ŻYCIA (w maju) i NASZA KREW- NASZA OJCZYZNA (w listopadzie) w całej Polsce udało się zebrać blisko 600 litrów krwi z wydatną pomocą ludzi z Warmii i Mazur. (Red. W-MOSG)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Wyniki akcji „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”

  1. qwerd

    A gdzie jest nasz ” honorowy” dawca krwi wojewoda Marian Podziewski ? Czy może tylko przed wyborami mydli nam oczy swoim altruizmem 🙂

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...