O Bocznej, śmieciach, wiatach i budżecie

komisja

komisjaPodczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji Spraw Obywatelskich i Społecznych najdłużej dyskutowano o remoncie ulicy Bocznej.

Przewodniczący Piotr Kuśtowski uważa, że wydatek 350 tys. złotych na tę ulicę nie jest konieczny gdyż warto pomyśleć o innych priorytetach, choćby kanalizacji deszczowej na Kościuszki. Jego zdaniem nie jest pewne, że remont ten zmniejszy wiosenne podtapianie ulicy Mikołajczyka.

Tak czy inaczej remont i tak zostanie uchwalony, choć zdaniem inicjatorów tej inwestycji jest szansa na zaoszczędzenie przy przetargu. Marek Miros przy okazji poinformował, że zajęto się już projektem kanalizacji deszczowej na Kościuszki. Omawiając plany budżetowe na przyszły rok podkreślił, iż przyszły budżet będzie wiązał się ze zmniejszeniem gminnego długu.

Radny Jan Steć nawiązując do środków przewidzianych na wybudowanie wiat w trzech gminnych wsiach (przewidziany koszt jednej to około 50 tys. zł) zasugerował, że jest potrzeba postawienia takiej wiaty w Suczkach. Twierdzi jednocześnie, że na ten cel można wygenerować środki zmniejszając koszty pozostałych wiat. – Suczki to miejscowość dotknięta przez los. Wiecie co tam się dzieje dzięki tym wiatrakom – dodał radny.

Dyskutowano też na komisji o długoletniej prognozie finansowej gminy oraz realizacji na naszym terenie ustawy śmieciowej.

 


Aktualności

Powiązane artykuły