Dzieci z zaciekawieniem go słuchały

Pszczelarz (49)

Pszczelarz (49)Pięciolatki B i C ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrały się do pszczelarza, aby dowiedzieć się więcej na temat niezwykłych i często niedocenianych owadów jakimi są pszczoły.

– Pszczoła unosi się w powietrzu dzięki pracy dwóch par skrzydeł zbudowanych z przezroczystej błony. Jedna z trzech par nóg posiada specjalne poduszki zatrzymujące pyłek – opowiadał Pan Józef Giełażys, a dzieci z zaciekawieniem go słuchały.

Dzięki temu mogły się dowiedzieć, że pszczoły miodne zbierają nektar i pyłek kwiatów, który jest ich pożywieniem. Dzieci miały również okazję spróbować jak smakuje pyłek i oczywiście miód. Produktem pszczół, jak się okazało, jest nie tylko miód ale również propolis (wosk). Pszczelarz ma specjalny strój w kolorze białym lub kremowym, który chroni go przed ukąszeniem. Posiada również wiele innych narzędzi, które pomagają mu w pracy przy pszczołach.

Na zakończenie tak wspaniałej wycieczki, dzieci w ramach wdzięczności za miłe przyjęcie oraz ciekawą lekcję o bardzo pracowitych i pożytecznych owadach podziękowały rysunkiem.

Iwona Poreda i Ewa Kulikowska


Aktualności

Powiązane artykuły