Podsumowanie debaty społecznej w Baniach Mazurskich

kpp_debata

kpp_debataW wtorek 15 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Baniach Mazurskich odbyła się debata społeczna, podczas której tamtejsza społeczność lokalna przedstawiła swoje priorytety, potrzeby i oczekiwania odnośnie poprawy bezpieczeństwa w swojej gminie.

Spotkanie odbyło się w ramach debat społecznych organizowanych na terenie całego województwa.

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: mł. insp. Andrzej Żyliński komendant Powiatowy Policji, mł. insp. Ryszard Stemplewski zastępca komendanta Powiatowego Policji, kom. Jerzy Kuprewicz naczelnik Wydziału Kryminalnego, asp. szt. Ryszard Antolak naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz Ryszard Bogusz wójt Gminy Banie Mazurskie.

Celem debat społecznych jest zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy jego bezpieczeństwa. Mieszkańcy gminy Banie Mazurskie oraz zaproszeni goście zgłaszali swoje oczekiwania, uwagi i wnioski głównie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in.: parkowania pojazdów na chodnikach, jazdy z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym, brak znaków drogowym ograniczających prędkość oraz progów zwalniających, jak również brak chodników na głównej ulicy gdzie jest duży ruch pieszych. Poruszono również problem sprzedaży alkoholu nieletnim. Kolejne pytania dotyczyły braku oświetlenia w porze nocnej oraz poprawy stanu nawierzchni na wielu drogach gminnych.

Podczas debaty przedstawiono także statystyki policyjne, m.in. skalę przestępczości na terenie tej gminy w okresie od 1 stycznia do 30 września 2013 roku. Omówiono wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak również przestępczość narkotykową, nieletnich i stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

kpp_debata

kpp_debata

kpp_debata


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Podsumowanie debaty społecznej w Baniach Mazurskich

 1. baniak

  Pan wójt jakby nieobecny na tym spotkaniu, myśli krążą gdzieś indziej…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Józef

  Wójtowi nic się nie stanie,jest bezpieczny.Chronią jego mundurowi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. IPO

  Czepianie się Wójta, czy to jest potrzebne? Chyba nie. Szkoda, że na tak ważnym spotkaniu przyszło mało ludzi. Cóż może to świadczyć, iż w gminie Banie Maz. jest bezpiecznie. Pozdrawiam Wszystkich.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. XYZ

  W sumie nie wiem komu są organiziwane tego typu debaty, zwłaszcza w Baniach Mazurskich. Może założenie organizatora jest dobre ale po osobach które widać na fotografiach sądzę, że przyszły tam bo ktoś im kazał ( sami uzależnieni od gminy – poza dwoma wyjątkami ). Nie wiem jakie tematy były tam poruszane ale jakie problemy są związane z bezpieczeństwem dla Komendanta KPP powinien zebrać dzielnicowy. Np. kwestie ustawiania lub likwidowania znaków drogowych, kwestia oświetlenia nocą miejsc publicznych, spożywania alkoholu w miejsch do tego nie przeznaczonych i związane z tym przydzielanie koncesji sklepikarzom na sprzedaż alkoholu. Przykład istnienia realnego zagrożenia dla życia i zdrowia kierowców związany z mostami w Gminie Banie Mazurskie. Jest mostów kilka ale żaden nie ma określonej dopuszczalnej nośności. Niektóre mają nośność do 10 t a jeżdżą po nich ciężarówki powyżej 30 t. Najprawdopodobniej nie są mosty oznakowane bo nie na rękę jest to prywatnym firmom wożącym żwir na różne inwestycje w okolicy. Zarządcy dróg chyba czekają aż ktoś się zabije i wtedy prokurator zacznie drążyć temat. Wówczas nocą będą zakładać znaki bez jakichkolwiek ekspertyz, żeby tylko w więzieniu nie wylądować. Przykłady dotyczące bezpieczeństwa można mnożyć i dzielić. Organizator debaty dobrze wie co jest nie tak w gminie czy też w powiacie ale komuś zależy żeby robić debaty a nie konkretne działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...