Odpowie za rozbój

kraty

kratyGołdapscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o dokonanie rozboju na mieszkance tego miasta. Sprawca używając przemocy fizycznej okradł poszkodowaną z pieniędzy, dokumentów i telefonu komórkowego.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mundurowi wnioskowali o zastosowania wobec niego tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło 7 października w godzinach popołudniowych na jednej z gołdapskich ulic. Do spacerującej mieszkanki miasta podszedł nieznany wówczas sprawca i używając siły wyrwał jej torebkę, w której miała m.in. dokumenty, pieniądze oraz telefon komórkowy.

O zdarzeniu kobieta poinformowała policję. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego na podstawie uzyskanych informacji ustalili sprawcę oraz zebrali dowody wystarczające na zatrzymanie go i przedstawienie zarzutu rozboju.

26 – letni Adam K., mieszkaniec Gołdapi został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna jest znany miejscowym policjantom z podobnych przestępstw, za które odbywał już karę pozbawienia wolności. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj zapadnie decyzja, co do zastosowania wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.

 


Aktualności

Powiązane artykuły