Jesień przy promenadzie

promenada_teznie_21_intern

promenada_teznie_21_internSłoneczna pogoda podobno się kończy – utrwaliliśmy zatem jesienny sobotni dzień przy promenadzie i nad jeziorem.


Aktualności

Powiązane artykuły

17 komentarzy do “Jesień przy promenadzie

 1. abc

  Pięknie , coraz piękniej !!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Uśmiechnięty II

  Jestem bardzo ciekaw jaki to frustrat minusuje? 🙂 Do poradni na ul. Wojska Polskiego zapraszam! Tam dr Darek postara się pomóc 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Franek

  Jak widać uśmiechnięty odbyłeś kurację ze skutkiem pozytywnym.Nawet zapamiętałeś nazwę ulicy na której dr Dariusz przyjmuje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Uśmiechnięty II

  Ależ to nie wstyd tam bywać Franku! 🙂 Trzeba tylko stosować się do zaleceń doktora 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Franek

   Masz rację uśmiechnięty II , że pan dr Dariusz wykonuje zawód o specjalności bardzo potrzebnej ludziom i nie wstyd tam bywać.
   Ale przyjmij do wiadomości ,że nikomu nie wolno -tobie rownież -wysyłać do dra Dariusza,osoby czy osob tylko dlatego,że ma inne zdanie.
   Każda srednio inteligentna osoba powinna o tym pamiętać !

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Anonim

  Wyjechałem z Gołdapi dawno temu ale co jakiś czas odwiedzam to miasto i ten portal i ciągle widzę zmiany wizualne na lepsze, tak powinno być, Gołdap staje się piękniejszym miejscem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Gołdap

  Właśnie weszła na giełdę. Mam nadzieję że jako mieszkańcy nie zapłacimy za tę ” prędką „poprawę wizerunkowości.,

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Franek

  Otóż szanowny(a) Gołdapianinie zapłacimy za prooagandową poprawę wizerunku burmistrza (nie miasta). Promenada owszem na zdjęciach wygląda nieżle,ale nie jest to część miasta a raczej połączona jest z sanatorium i kuracjuszom służy przede wszystkim..Miastu potrzebne są wyremontowane ulice.wykonane odpowiednio przejścia dla pieszych.astetycznie pomalowane miejskie metalowe słupy owietleniowe.odpowiednie słupy lub tablice ogłoszeniowe dostępne dla mieszkańcow,pozamiatane ulice i chodniki (ul.Lipowa,!-go Maja). Na to nie trzeba wielkich pieniędzy.
  Z danych dostępnych na stronach internetowych wynika ,że burmistrz Gołdapi przy pomocy radnych zadłużył każdego statystycznego mieszkańca gminy na kwotę 25 tysięcy złotych.Biorąc pod uwagę,że część zameldowanych mieszkańcow dawno wyjechała z kraju i nie powróci,zadłużenie jest znacznie wyższe.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. gołdapiak

  PANOWIE nie narzekajmy na tej stronie to przynajmniej można opinię wyrazić bo konkurencja chce już tylko przez FACEBOOK.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. mielniak

  drodzy Gołdapianie!
  odwiedzam waszą miejscowość co kilka lat, a to co się tu dzieje to jedna wielka rewolucja! w bardzo krótkim czasie z prowincjonalnego zadupia zamieniło się w europejskie miasto! na tle innych miejscowości ilość unijnych inwestycji po prostu poraża!!! mieszkacie w pięknym urokliwym miejscu, które ciągle kwitnie i pięknie się rozwija. więc szanujcie swojego Gospodarza bo niewielu takich w Polsce.

  pozdrawiam z wybrzeża koszalińskiego.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Anonim

  Popieram stanowisko „mielniaka”. Z Gołdapi wyjechałem wiele lat temu . Odwiedzam to miast . Obserwuję jego rozwój ,mając w pamięci obraz z przed wielu dziesiątek lat. Rozwój i odbudowa ze zniszczeń wojennych w poszczególnych latach były różne . Społeczeństwo i władze lokalne dużo robiły i robią . Gołdap zmienia się dynamicznie. Pewnie ,że można mieć zastrzeżenia do niektórych sfer działania ,ale w całokształcie one giną. Największym problemem to było i jest bezrobocie. Ale to też się zmienia na lepsze. Po to są te inwestycje ,żeby stworzyć miejsca pracy. A ,że są tacy którym się wszystko nie podoba . Ich prawo. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. P.S. Podróżuje dosyć dużo po świecie i mam możliwości porównań. Nie mamy się czego wstydzić.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Franek

   Szanowni panowie mielniak i Anonim miłośnicy Ziemi Gołdapskiej.Zgadzam się ,że mieszkam w pięknym urokliwym miejscu,które ciągle zmienia swój wygląd.
   Uroki tego miejsca są dziełem Stworcy i nie miał na to wpływu ani burmistrz,którego jeden z was nazwał gospodarzem, czy propagandowe wizyty dostojników naczelnych organów.
   Panie mielniak to ,w/g pana zadupie zostało odbudowane z gruzów przez mieszkańcow i posiadało szpital z odpowiednią obsadą lekarską ,linię kolejową z bezposrednim połaczeniem z Łodzią Fabryczną.
   Miało 7 zakładow pracy różnych branż ,w ktorych zatrudnionych było kilka tysięcy pracowników.Największy z nich Romincki Kombinat Rolny zatrudniał 1 500 osób.
   A co jest dziś ? Po zkładach pozostały tylko wspomnienia i bardzo wysokie bazrobocie. Zlikwidowano linię kolejową. ze szpitala pozostał tylko oddział wewnętrzny z ograniczoną obsadą medyczną.
   Władze miasta zafundowały mieszkańcom najwyższe możliwe podatki (z podatkiem uzdrowiskowym),opłaty za wodę i ścieki oraz za wywóz śmieci.
   Większość ulic jest w opłakanym stanie, np:Lipowa, 1 -go Maja, Warsztatowa, Bagienna,Nadbrzeżna,Wiosenna,Sosnowa i td.
   Bezrobocie zmniejszyło się to fakt.Ale nie dlatego ,że powstały nowe miejsca pracy, ale przede wszystkim dlatego , iż wiele młodych ludzi w tzw. wieku produkcyjnym wyjechało za chlebem do USA , Wielkiej Brytanii,Niemiec Włoch. Z mojej rodziny wyjechało 12 osób,
   Zmienia się też wygląd miasta.Powstają róznokolorowe elewacje budynków.W tym udział wladz miejskich ogranicza się do utrzymania własnej siedziby z jedyną w mieście iluminacją swietlną z kilkudziesięciu lamp.
   Pozostałe elewacje wykonywane są przez prywatnych właścicieli ,wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.Srodki na ten cel pochodzą z funduszu remontowego płaconego mieięcznie po 2 zł lub 1,70 zł(spółdialnia mieszkaniowa) za 1 metr kwadratowy mieszkania.
   Władze miasta nie mogą sobie poradzić ani z bezrobociem ani z właściwym utrzymaniem ulic i chodników,nie mówiąc o renowacji i utrzymaniu pięknego jeziora.
   )

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 11. Gołdap

  A nowych miejsc pracy Panie Anomim właśnie nie ma . Za to same zwolnienia w Powiecie – Patrz Promedica! Ani szkoły , ani sądu ani ZUS- czy U. Skarbowego własnego . To są właśnie zadania dla Powiatu I Miasta. Jak ma się silne jednostki to wszystko jakoś bezie się kręcić. A tu nawet szpital zamkną, Niewiele z niego już zostało.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Kazik

  jak czytam Franka, to wiem skąd Koterski bierze pierwowzory do filmów o Adasiu Miauczyńskim. Współczuję. Franek ma przechlapane…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Franek

  Widzisz Kaziu , dzięki uprzejmości redakcji Gołdap . org stosującej zasady naprawdę demokratyczne (bez cenzury),za co Jej dziękuję, ja mogę opisać gołdapską rzeczywistość a ty czytając pogłębiasz swój intelekt.
  O mnie się nie martw,że mam przechlapane.Dawałem sobie radę przez 77 lat dam sobie radę i teraz , oby dopisało zdrowie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. 2 177 309 000 złotych to dochody ze źródła pt. „Środki z Unii Europejskiej i innych źródeł niepodlegające zwrotowi” w 2012 roku.

  15 942 482 000 złotych to wydatki wykonania zadania działu „758″ budżetu państwa pt. „Rozliczenia z budżetem ogólnym Unii Europejskiej z tytułu środków własnych” w 2012 roku.

  Czyli w 2012 roku RP dopłaciła do UE nie mniej niż 13 765 173 000 złotych.

  Tutejsi też robili ściepę robili.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. olo

  Tobie Franiu chyba zwyczajnie tęskno za starymi czasami? Jeśli Ci tu cięzko to dzisiaj nie problem znależć takie miejsca w Polsce gdzie jest cudnie, tanio i na dzień dobry wita nas świetna posada? Oby tylko zdrowie dopisało:)A jelsłi zyjesz tu tyle lat to mogłeś wziąc sprawy w swoje ręce i zrobić to inaczej. Wyrazy szacunku dla Gospodarza, ciesze sie , że tu mieszkam a ten dług gminy jakos mi nie ciązy, na chleb narazie mam.Lubie nasze miasto.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...