Górną można jeździć, ale…

gorna_1

gorna_1Ulicą Górną można już jeździć i chodzić, gdyż jeszcze kilka dni temu trwały na niej prace remontowe. Mamy jednak nadzieję, że pewne usterki związane choćby z nawierzchnią zostaną przez wykonawcę wyretuszowane.

Rzucają się bowiem w oczy nierówności tuż przy wjeździe na Partyzantów a także niezbyt estetycznie położony asfalt przy zjedzie na jedno z podwórek. Faktura asfaltu też dosyć dziwna.

Dla kontrastu zamieszczamy również zdjęcia nawierzchni odcinka drogi nr 650 przy Gołdapi i tego, co już położono na Kolejowej. Na tych drogach i ulicach asfalt sprawia wrażenie położonego bardziej estetycznie, zwłaszcza w pobliżu krawężników. Warto też by wykonawca Górnej zwrócił uwagę na studzienki.

Wierzymy, że nie było jeszcze odbioru Górnej.

Jeszcze krótka informacja w nawiązaniu do komentarza dotyczącego przejazdu kolejowego przy ulicy 1 Maja.

Na stronach BIP starostwa powiatowego możemy znaleźć dokumentację techniczną przebudowy ulicy Kolejowej. Niestety remont dotyczy ulicy Kolejowej a przejazd kolejowy to już ulica 1 Maja – w związku z tym nie będzie remontowany. Szkoda, bo ten fragment nie tylko szpeci ale mocno nadwyręża amortyzatory samochodów. Właścicielem przejazdu są Polskie Koleje Państwowe i to one odpowiadają za jego stan techniczny. Sądząc jednak po stanie porzuconej (takie skojarzenie ciśnie się na myśl) infrastruktury chyba trudno doczekać się będzie jakiejkolwiek naprawy.

Na rysunku zielona przerywana linia pokazuje granice przebudowy ulicy.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Górną można jeździć, ale…

 1. Łukasz

  Na kolejowej też nie ma rewelacji przy studzienkach są spore zagłębienia a przy dojezdzie do ronda na suwalskiej wyraznie odczuwalne jest gdzie była stara warstwa asfaltu. Pytanie moje tylko czy bedzie robione coś z przejazdem kolejowym przy ul. kolejowej? może ktos wie

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. abc

  Nowy asfalt na Górnej to porażka. Po pierwszej zimie będzie się kruszył, gdy wszystkie pory wypełni woda, a mróz zrobi swoje. Czy ktoś badał zawartość asfaltu w asfalcie? Łączenia asfaltu zalane lepikiem wytrzymają do pierwszego letniego słońca, a potem spłyną ulicą Żeromskiego do rzeki. Mam nadzieję też, że ktoś z odbioru zajrzy do środka studzienek i zobaczy jak są osadzone, bo wydaje mi się, że kilka większych samochodów przetoczy się po nich i już się pozapadają . Co z barierką przy chodniku na ulicy Podgórnej? Powinna być ponownie zamontowana, bo zimą wielu ludziom ratowała życie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. niezadowolona

  wykończenie tej drogi to skandal, jechałam ostatnio tą drogą takich wyboi się nie spodziewałam, mam nadzieję ,że odbiorca w sposób prawidłowy i sumiienny odbierze te drogę ale po jej naprawie, tu jest Polska proszę Pani tak ktoś mi tu kiedyś oznajmił i wcale się nie mylił. szok

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. gołdapianka

  to, że położyli asfalt nie znaczy, że droga jest skończona, bez przesady nie ma co panikować. zostały jeszcze kosmetyczne sprawy, przewody wystają z ziemi, brak oznaczeń poziomych na asfalcie. Jak beda za duze odchylenia od projektu to nikt odbioru nie przyjmie, bo kto sie pod tym podpisze 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. gołdapiak

  Chciałbym jeszcze wspomnieć o latarniach których z 3 miesiące nie ma na ul. Górnej kiedy to zostanie zrobione ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...