Dyskutowano głównie o drogach

sesja_3

sesja_3Środowa sesja Rady Miejskiej była jedną z najkrótszych – w ciągu kilkunastu minut zaakceptowano uchwały dotyczące zmian w budżecie i personalnych w komisjach. Najdłużej dyskutowano o remontowanych drogach.

Nieprzypadkowo na sali obecny był dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Leszek Kowalewski, który odpowiadał na pytania. Poinformował też o poprawkach związanych remontem Górnej. Ulica ma być w piątek oficjalnie otwarta, wykonawca dał na swoje roboty 5 lat gwarancji.

Radny Jan Steć pytał o szanse na wyznaczenie ścieżki rowerowej przy Wojska Polskiego (przypomnijmy, że wzdłuż chodnika przy parku zasadzono drzewa).

Andrzej Pianka zwrócił uwagę na fakt, iż po dużym deszczu ta ulica nadal jest zalewana w pobliżu skrzyżowania.

Piotr Rant przypomniał o autach (także o przyczepach z reklamami), które są zbyt długo parkowane przy drogach powiatowych, m.in. przy postoju taksówek. Nawiązując do tego burmistrz Marek Miros zasugerował dyrektorowi Kowalewskiemu, by starostwo wprowadziło podobny regulamin, jaki reguluje zasady parkowania na placu przed Magistratem – w tym miejscu już bezpłatnie reklam na kołach stawiać nie można.

Józef Dominiuk zwrócił uwagę na to, iż kosze na śmieci przy przystankach w Grabowie są bardzo często przepełnione.

Było też o oświacie – wiceprzewodniczący Marian Mioduszewski zapytał, dlaczego gołdapscy nauczyciele otrzymują mniej nagród i odznaczeń w porównaniu z innymi ośrodkami, sugerując tym samym, że w Gołdapi wykazuje się za mało determinacji, jeśli idzie o rekomendowanie zasłużonych pedagogów. – Czy w naszej gminie nie ma ludzi, którzy na takie wyróżnienia zasługują? Radny podzielił się też swoimi wątpliwościami, co do statystyk związanych ze zwolnieniami uczniów z wychowania fizycznego i zaproponował bardziej szczegółowe tego przeanalizowanie na komisji.

Pod koniec posiedzenia radny Jan Steć podzielił się optymistycznym wnioskiem – że wyraźnie zwiększyła się skuteczność egzekwowania od podmiotów turystycznych opłaty uzdrowiskowej.

sesja_3

sesja_1

sesja_2


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Dyskutowano głównie o drogach

  1. gołdapiak

    ok….. ale panowie jakie WNIOSKI i co dalej?????????????????