Gołdap: Zatrzymali niebezpiecznych przestępców

DSC_0070

DSC_0070Uzbrojeni przestępcy nielegalnie przekroczyli granicę państwa, po czym schronili się w kawiarni „Piękna Góra”. Mężczyźni wzięli zakładników. W działania został zaangażowany policyjny negocjator. To scenariusz ćwiczeń, w których wzięli udział przedstawiciele różnych służb mundurowych, gołdapscy urzędnicy oraz słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Zgodnie z porozumieniem komendanta-rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i burmistrza Gołdapi o wzajemnej współpracy, której celem jest wspólne uczestnictwo pracowników merytorycznych urzędu oraz słuchaczy studiów podyplomowych z zakresu. „Edukacji na rzecz bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego” w ćwiczeniach i treningach decyzyjnych dotyczących dziedziny zarządzania kryzysowego, w dniach 9-11 września odbyło się seminarium naukowo-praktyczne „Zarządzanie kryzysowe na przykładzie miasta Gołdap” Organizatorem przedsięwzięcia był urząd miasta Gołdap  wspólnie z Wydziałem Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W ramach seminarium odbyły się ćwiczenia dowódczo – sztabowe pod kryptonimem „Piękna Góra 2013″. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi otrzymał informację z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi o nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej przez uzbrojonych przestępców, pościg patrolu SG oraz policyjne blokady skłoniły ich do ukrycia się w kawiarni obrotowej „Piękna Góra” gdzie uciekinierzy wzięli zakładników. W tym miejscu do działań wkroczył policyjny negocjator. Podczas trwających negocjacji w kuchni kawiarni wybucha pożar, a terroryści poddają się. Do akcji ratowniczo gaśniczej przystąpili strażacy.

Źródło: www.wspol.edu.pl/d/start/1607-zarzadzanie-kryzysowe-na-przykladzie-miasta-goldap


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Gołdap: Zatrzymali niebezpiecznych przestępców

  1. pretorian

    Scenariusz zakładał , że przestępcy to idioci. Głupszego miejsca do brania zakładników w gołdapi nie było. No chyba, że chodziło o promocję knajpy.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...