Czy znasz swoje miasto? Zapraszamy do gry

Od kilku miesięcy dzięki usłudze Street View możemy podróżować wirtualnie nie tylko po miastach i bezdrożach świata ale też po najbliższych nam okolicach. Pisaliśmy już o tym wcześniej na naszym portalu.
Na bazie Street View powstała wciągająca gra internetowa, wielki pożeracz czasu – geoguessr.com.
Użytkownik dostaje do wyboru losowo wybrane miejsce na świecie (oczywiście w grę wchodzą tylko te miejsca, do których dotarły pojazdy Google Street View). Posługując się nabytą wiedzą, doświadczeniem, umiejętnością korzystania z zasobów internetu, logiką, powinien określić jak najdokładniej miejsce, które zostało mu przedstawione. Kiedy już jest zdecydowany – na mapie po prawej stronie ekranu winien oznaczyć możliwie najdokładniej miejsce, w którym według niego znajduje się. Program pokaże wskazane i prawidłowe miejsce. Im większa precyzja tym większa ilość punktów. Po pięciu turach program podsumowuje i wyświetla uzyskany wynik. Wynik można zapisać i podzielić się nim z przyjaciółmi, znajomymi bądź obwieścić to na portalu społecznościowym.
Proponujemy naszym czytelnikom wspólną zabawę. Na początek przygotowaliśmy proste zadanie. Przygotowaliśmy wyzwanie (challenge) składające się z 5 punktów na terenie naszego miasta.

Na czym polega nasza gra? Odgadujemy 5 lokalizacji na terenie Gołdapi. W tym celu klikamy na link, który przenosi na stronę z określonym przez redakcję wyzwaniem. Ukazuje się okno startowe. Zamykamy okno z komunikatem i przechodzimy do podglądu.  Warto wcisnąć klawisz F11, co pozwoli otworzyć nam pełne okno przeglądarki i dzięki temu uzyskać wyraźniejszy obraz.
Aby dokładniej sprawdzić okolicę poruszać się można we wszystkich określonych strzałkami kierunkach, jednak znacznik postawić należy w miejscu startowym.Po zakończeniu kopiujemy url a komentarzach przedstawiamy osiągnięty wynik i link w celu weryfikacji.
Życzymy udanej zabawy.


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Czy znasz swoje miasto? Zapraszamy do gry

 1. Łukasz

  http://geoguessr.com/?s=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%3D=

  myślę że poszło nieźle i od ręki nic nie szukane w necie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Łukasz

  http://url.geoguessr.com/4xud

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. wojteks

  Uzyskałem 32347. Biorąc pod uwagę, że od wielu lat nie mieszkam w Gołdapi, to chyba nieźle. Każe kolejne zdjęcie trudniejsze. Zajęło mi to jednak ponad godzinę. Fajna zabawa. Pozdrawiam.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Józef

  Autorzy używają niewłaściwego nazewnictwa.Jest Rynek Miejski , winno być Park Miejski.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Gołdapianka

  http://url.geoguessr.com/4yN1

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...