Bieg Piastów bez śniegu? Tak możliwe

7

7W sobotę 31 sierpnia 2013 ponad 400 biegaczy wzięło udział w Letnim Biegu Piastów, który odbył się po raz pierwszy w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Szklarska Poręba to mekka biegaczy. Tu biega cała Polska i reszta świata. Biegali też „Łowcy Przygód”.

Letni Bieg Piastów to kolejna impreza biegowa w Szklarskiej Porębie po fantastycznie przyjętych Mistrzostwach Świata w Biegach Długodystansowych i Wielkiej Pętli Izerskiej.

Zawody to również okazja by spotkać się w sympatycznym gronie miłośników aktywnego wypoczynku. Organizatorzy zapewnili kontakt z Akademią Biegania SNS. Jest to oferta dla tych, którzy na nartach biegają i dla tych, którzy chcą dopiero rozpocząć. Na miejscu było również stoisko promocyjne Biura Promocji Miasta Szklarska Poręba, w którym dostępne były mapy, przewodniki i wydawnictwa związane z atrakcjami miasta.

Warunki do uprawiania biegania w Szklarskiej Porębie i na Polanie Jakuszyckiej są wręcz idealne. Rozrzedzone powietrze stymuluje przyrost czerwonych ciałek krwi i hemoglobiny, co wpływa na rozwój biegowy i na poprawę siły ogólnej, która bardzo przydaje się na maratońskich trasach.

Dla uczestników Letniego Biegu Piastów przygotowane były dwie trasy: półmaraton o długości 21 km oraz Jakuszycka Dziesiątka na 10 km. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na utwardzonych drogach leśnych.

Piort Holly z Wałbrzycha i Magdalena Nykiel z Sosnówki pewnie wygrali Letni Bieg Piastów – półmaraton górski na dystansie 21 km. Oboje wyprzedzili swoich rywali o blisko 3 minuty. Bardziej zacięta rywalizację o wygraną oglądaliśmy w Jakuszyckiej Dziesiątce (10 km). Dominika Jarosz z Jeleniej Góry wygrała bieg pań na 10 km. Wśród panów na 10 kilometrów walka była większa. Wygrał gołdapianin Dariusz Jurewicz, który wyprzedził Piotra Skowrona z Jeleniej Góry o 10 sekund. W sumie do mety obu biegów dotarło 438 zawodniczek i zawodników.

 

Oto wyniki Łowców Przygód:

 

Dystans 10km

Dariusz Jurewicz 0:43:22 – 1 open;

Beata Jurewicz 1:03:09 – 13 open, w kategorii wiekowej 4.

 

Półmaraton

Dariusz Borucki 1:33:34 – 12 open, w kategorii wiekowej 7;

Dawid Karniłowicz 1:38:30 – 24 open, w kategorii wiekowej 2;

Marek Kuskowski 1:39:07 – 26 open, w kategorii wiekowej 12;

Dominik Skomorowski 1:44:34 – 52 open, w kategorii wiekowej 25;

Małgorzata Tramp 1:57:22 – 6 open, w kategorii wiekowej 4;

Marta Żabicka 1:57:23 – 7open, w kategorii wiekowej 5;

Sławomir Tramp 1:59:22 – 132 open, w kategorii wiekowej 37.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Bieg Piastów bez śniegu? Tak możliwe

  1. olo

    Brawo, brawo brawo

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...