Żołnierzom w przeddzień ich święta

jw_4

jw_4W przeddzień Święta Wojska Polskiego i w kolejnej rocznicy Bitwy Warszawskiej w gołdapskim 15. Pułku Przeciwlotniczym odbył się uroczysty apel. Raport przyjął zastępca dowódcy pułku ppłk dyplomowany Witold Kałamarz. Uhonorowano wyróżniających się żołnierzy.

Były medale przyznane przez Prezydenta RP, pochwały, 278 żołnierzy dostało nagrody uznaniowe.

Na trybunie oprócz samorządowców obecni byli również weterani i przedstawiciele organizacji wojskowych.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Żołnierzom w przeddzień ich święta

 1. Franek

  Dziękuję Redakcji Gołdap org.ktora jako jedyna w Gołdapi,poinformowała o uroczystości Bitwy Warszawskiej i Swięta Wojska Polskiego,publikując zdjęcia z tej uroczystości.
  Chwała Wam za to. Niektóre redakcje wolały nagłośnić i zrelacjonować swięto sękacza w Zytkiejmach..
  Ale do rzeczy.Obserwując dekorowanie flagami Plac Zwycięstwa stwierdziliśmy,że po wielu latach wszystkie flagi (Narodową,Maryjną i Papieską) zawieszono we właściwy sposób.To świadczyło o pozytywnych zmianach.
  Jakież było nasze rozczarowanie (myślę ,że większość mieszkańców tak myśli) iż z niewiadomych przyczyn,nie odbędzie się uroczystość Bitwy Warszawskiej i Swięta Wojska Polskiego na Placu Zwycięstwa.
  W zwiazku z tym kieruję następujace pytania do starosty,burmistrza oraz dowódcy 15 Pułku Przeciwlotniczego .
  1, Jakie są tego przyczyny,że z kalendarza uroczystości wykreśla się uroczystość
  patriotyczną i w dniu tej uroczystości ( 15.08.2013 r) mechaniczna zamiatarka samochodowa od godziny 8 -ej zamiata jezdnię wokół Placu Zwycięstwa.
  2. Dlaczego wspomniane Uroczystości obchodzone były wyłącznie za bramą jednostki wojskowej bez prawa wstępu dla wszystkich chętnych ,zamiast w miejscu publicznym na Placy Zwycięstwa.
  My mieszkańcy Gołdapi rownież chcemy zobaczyć jak żolnierze 15 Pułku Przeciwlotniczego prezentują się w galowych (odswiętnych) mundurach.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...