Ze starszym znajomym urządziły imprezę

paragraf

paragrafDwie pijane nieletnie trafiły w ręce rodziców po tym, jak gołdapscy policjanci po zgłoszeniu mieszkańców interweniowali w jednym z mieszkań na terenie powiatu gołdapskiego. To właśnie tam nastolatki wraz ze starszym znajomym urządziły sobie imprezę. Obie dziewczyny miały od 1,4 do 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz o ich losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

 

Wczoraj około 23:00 oficer dyżurny gołdapskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Deguciach w zakłócana jest cisza nocna. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Faktycznie na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie, a w mieszkaniu zastali między innymi dwie nastolatki, które piły alkohol. W trakcie legitymowania okazało się, że 14-latki wspólnie ze starszym znajomym urządziły sobie imprezę. Obie miały od 1,4 do 1,6 promila alkoholu w organizmie. Nieletnie funkcjonariusze przekazali prawnym opiekunom.

 

Teraz o zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinnym i nieletnich. Gołdapscy funkcjonariusze ustalają, skąd młode dziewczyny miały alkohol. Zgodnie z Kodeksem Karnym za rozpijanie małoletnich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Aktualności

Powiązane artykuły