Rowerzyści z promilami

alkometr a2.0

alkometr a2.0W ręce gołdapskich policjantów wpadło dwoje nietrzeźwych rowerzystów – 60–latek i 22-latka kierowali jednośladami mając od ponad 0,6 do 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz staną przed sądem i odpowiedzą za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 1 roku pozbawienia wolności.

 

Wczoraj około godziny 14:20 policjanci z gołdapskiej komendy na jednej z ulic zauważyli jadącego rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. W związku z podejrzeniem, że kierujący może być nietrzeźwy, funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Po zbadaniu okazało się, że 60-letni mężczyzna miał blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Niespełna dwie godziny później o 16:20 w jednej z miejscowości na terenie gminy Gołdap, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystkę. Podejrzenia funkcjonariuszy, że kierująca może być nietrzeźwa, potwierdziło badanie alkomatem. 22–latka miała ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

 

Teraz oboje za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym grozi im kara nawet do 1 roku pozbawienia wolności

 


Aktualności

Powiązane artykuły