Starostwo przyjazne mamom (i tatom)

Niewiarygodne, ale do tej pory nie było w Gołdapi miejsca, gdzie rodzice mogliby w godnych warunkach przewinąć swoje pociechy w czasie zakupów lub spaceru. Takie pomieszczenie obecnie to właściwie norma w centrach handlowych, restauracjach, dworcach i innych uczęszczanych miejscach – także przez rodziców z dziećmi.

W naszych gołdapskich warunkach jest to szczególnie ważne dla matek – gołdapianek mieszkających z dala od centrum, spoza Gołdapi lub coraz liczniej odwiedzających nasze miasto turystów. Szczególnie, jeżeli nie mają rodziny lub znajomych mieszkających „przy placu”. Od paru dni takie miejsce funkcjonuje w budynku Starostwa Powiatowego Został tu zamontowany przewijak dla niemowląt. Znajduje się on w ogólnodostępnej toalecie na parterze urzędu. Przewijak zamontowany jest na ścianie, ma miękki materacyk i półki, żeby wygodnie położyć akcesoria. Aby z niego skorzystać wystarczy go odchylić/otworzyć.

– Teraz rodzic będzie mógł bez problemu zmienić dziecku pieluszkę w ustronnym miejscu – mówi pomysłodawczyni wicestarosta gołdapski Ewa Bogdanowicz-Kordjak – powiat gołdapski to teren o stosunkowo wysokim przyroście naturalnym, a do tej pory matki nie mogły liczyć na godziwe warunki „w razie awarii”. To temat wstydliwy i krępujący dla niektórych, jednak ludzki i naturalny. W Polsce przybywa instytucji publicznych w ten właśnie sposób przyjaznych rodzicom z małymi dziećmi. Chcemy, aby starostwo było jedną z nich. (MM)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Starostwo przyjazne mamom (i tatom)

 1. Imię

  Inicjatywa godna pochwały ale jak przypuszczam dostęp jest tylko w godzinach pracy Urzędu. A to oznacza, że 15-07 codziennie i w weekendy nie da rady z tego dobrodziejstwa skorzystać.
  szkoda.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Pływak

  Niewiarygodne, że redaktor nie wie o istnieniu takiego miejsca od ponad 5 lat w kompleksie sportowym hala-basen.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Tekst jest autorstwa pracownika Starostwa.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Starostwo Powiatowe w Gołdapi

  Przyznajemy rację komentującemu „Pływakowi”. Przewijak na basenie jest w przebieralni damskiej przed wejściem do kąpieli, gdzie dostęp mają osoby, które opłaciły usługę korzystania z basenu. Przewijak w starostwie jest ogólnodostępny. M.M.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Anonim

  Jeśli są w Gołdapi jeszcze jakieś miejsca z ogólnodostępnymi przewijakami, proszę napisać – matkom będzie łatwiej funkcjonować.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...