Stan bezrobocia w powiecie i regionie

Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie powiat gołdapski jest na 12. miejscu w województwie ex equo ze szczycieńskim, jeśli idzie o stopę bezrobocia (25,1 proc.). Na pierwszym miejscu nadal jest bartoszycki (33,8 proc.).

Większą stopę bezrobocia mają ponadto: braniewski, działdowski,elbląski, ełcki, kętrzyński, lidzbarski, piski, szczycieński i węgorzewski. Najniższą stopę bezrobocia ma Olsztyn (7,3 proc.).

Natomiast na dzień 31 lipca 2013 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gołdapi zarejestrowanych było 2 187 osób bezrobotnych co oznacza, że w stosunku do 30 czerwca 2013_r. (2 157 bezrobotnych) liczba bezrobotnych zwiększyła się o 30 osób, natomiast w stosunku do lipca 2012 r. (2 095 bezrobotnych) liczba bezrobotnych zwiększyła się o 92 osoby.


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Stan bezrobocia w powiecie i regionie

 1. Franek

  Powyższe dane statystyczne potwierdzają niekompetencję władz w zakresie zwalczania bezrobocia. Władze ,zarówno miejskie jak i powiatowe,zamiast skupić siły i srodki na tworzeniu nowych miejsc pracy zajmują się grylowaniem i organizacją imprez rozrywkowych,niekiedy po dwie imprezy tygodniowe w powiecie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. qwerd

  Czegoś tu nie rozumiem, czy może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie ?
  Jak mają się wielomilinonowe inwestycje w (poszerzanie jeziora, budowę rozlewni wód, promenadę ze słynnymi już drzewkami…………..) do obniżenia poziomu bezrobocia w naszym regionie, które to już od wielu lat jest na tym samym bardzo wysokim 25 % poziomie ? Komu one tak na prawdę służą i dlaczego już nawet banki nie chcą ich kredytować? Odpowiedź przynajmniej na to jedno pytanie jest prosta , tym którym kuracjusze i turyści zostawiają swoje pieniądze. -Drogi Kaziku, usta zapchane jajecznicą i kartaczami to nie wszystko czego nam potrzeba do szczęścia spacerując po parku czy promenadzie. Musimy też myśleć o przyszłości naszych dzieci , jeżeli nie chcemy żeby tułały się po świecie w poszukiwaniu godziwego życia.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Pretorian

  Te „DANE” to urzędnicza, kreatywna statystyka…. Nie przedstawia w żadnym stopniu faktycznego stanu.
  Ilu jest bezrobotnych, niezarejestrowanych, „wypieprzonych” z szeregów bezrobotnych pod byle pretekstem, w ramach oszczędności, byle tylko poprawić statystyki ?!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Szukamy osób chętnych do pracy przy otwarciu sklepu w dniu jutrzejszym!! Głównie pakowanie towaru przy kasach, wymagania – aktualna książeczka z sanepidu! Zapraszam do kontaktu! 895236617

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. qwerty

  Starosta realizuje zadania z zakresu : przeciwdziałania bezrobociu oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy, a szczególnie w zakresie udzielania pomocy bezrobotnym i innym osobom poszukującym pracy w znalezieniu pracy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...