O kontrolach na przejściach dyskusji ciąg dalszy

Tym razem jest to artykuł nawiązujący do gołdapskich reakcji na wzmożone kontrole celne, który ukazał się na olsztyńskim onecie pod linkiem:

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/negatywne-oceny-kontroli-na-polsko-rosyjskiej-granicy/grt8w


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “O kontrolach na przejściach dyskusji ciąg dalszy

 1. GOŁDAPIANIN

  ~Podróżny napisał :

  W myśl powyższej ekspertyzy prawnej musiało nastąpić złamanie prawa przez Funkcjonariuszy Państwowych Służby Celnej oraz nadużywanie państwowych stanowisk, zatem prokuratura z urzędu powinna wszcząć postępowanie wyjaśniające w sprawie i pociągnąć do odpowiedzialności prawnej osoby które taką decyzję podjęły.

  W artykule napisano:
  Jak tłumaczył w maju Chudy(Rzecznik Izby Celnej w Olsztynie ), obostrzenia dotyczące wwozu paliwa wynikły z wytycznych Ministerstwa Finansów o ochronie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

  W rzeczywistości sprawa cała sprowadza się faktycznie wyłącznie do nadużycia stanowiska służbowego i zastanawia tu dość dziwne postępowanie kierownictwa resortu finansów. Zachodzi prawdopodobieństwo działania na szkodę interesu obywateli i nadużywania stanowiska , to jest o czyny określone w art. 231 kodeksu karnego. Z przekroczeniem uprawnień mamy do czynienia przede wszystkim wtedy, gdy funkcjonariusz publiczny podejmuje czynność wykraczającą poza jego uprawnienia służbowe (np. decyzję pozostającą w kompetencji kierownika organu lub urzędu). Przekroczeniem uprawnień jest również czynność mieszcząca się wprawdzie w zakresie uprawnień funkcjonariusza, ale do podjęcia której nie było podstawy faktycznej lub prawnej; jest nim także wykonanie czynności, które stanowiło wyraźne nadużycie tych uprawnień.
  Wszyscy ci którzy, zapłacili nielegalne cło powinni rozważyć propozycję:

  ~Valkiria :
  Na miejscu ludzi którzy zapłacili nielegalnie pobrane cło, podatek, akcyzę , opłate paliwową wytoczyłbym zbiorowy pozew przeciwko służbom celnym. STOP bezprawiu , Może to nauczy ich poszanowania prawa i zatrzyma bandyckie praktyki wobec własnych obywateli.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...