Koniec z dominacją kobiet?

konkurs_krzyku_13_26

konkurs_krzyku_13_26Tegoroczny „Międzynarodowy Konkurs Krzyku” można nazwać przełomowym przynajmniej z jednego powodu – nareszcie najlepszy wynik uzyskał mężczyzna, czyli Andrzej Szumlański z Bań Mazurskich. Wykrzyczał 138,9 decybeli. Najlepsza krzykaczka uzyskała o jedną dziesiątą wynik gorszy i była to Dagmara Stanek z Gołdapi.

Oboje już stawali na podium konkursu. Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła Agata Wachowska z Opola, trzecie – gołdapianka Ewelina Galińska, czwarte Justyna Wiszuk ze Szczecina, piąte – Barbara Mortel z Grodziska Mazowieckiego. Miejsca od drugiego do piątego w kategorii mężczyzn zajęli gołdapianie: Daniel Wójcik, Rafał Żukowski, Jacek Rakowski i Marian Kuklewicz.

Po raz pierwszy przyznano nagrody w dodatkowych kategoriach, najstarszej zawodniczce Mariannie Tarasiewicz i najmłodszej – Justynie Wachowskiej. Były też upominki dla zawodników, którzy przyjechali z najodleglejszych miejsc w Polsce i za granicą.

W konkursie uczestniczyło ponad 200 osób. Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody, m.in.: rower, sprzęt gospodarstwa domowego i sękacze. Po raz kolejny konkurs pokazał również to, ze wcale nie wygrywają, świszczące w uszach soprany, ale niskotonowe wrzaśnięcia.

W przerwach najmłodszych i ich rodziców zabawiał klaun.

Organizatorami imprezy byli: Gołdapska Rada Sportu i Ośrodek „Leśny Zakątek”.Aktualności

Powiązane artykuły